Ana sayfa Avrupa 7DAYS EuroCup Galatasaray son saniyede mağlup oldu

Galatasaray son saniyede mağlup oldu

7Days Eurocup’ta mücadele eden temsilcimiz Galatasaray, evinde oynadığı mücadelede AS Monaco’ya 86-85’lik skorla mağlup oldu.

Maçta hava atışından son topa kadar çekişmeli, farkın hiç açılmadığı bir oyun vardı. Galatasaray, eline fırsatla geçmesine rağmen maçı koparamadı.  Son hücuma 85-84 önde giren temsilcimiz, Monaco’da  Lazaric Jones’ın basketine engel olamayarak mücadeleden 86-85 mağlup ayrıldı.

Temsilcimizde Aaron Harrison 24 sayı, 4 asist, Tai Webster 15 sayı, 8 asist, Marko Arapovic 13 sayı, Zach Auguste 12 sayı ile maçı tamamladı.

As Monaco’da ise Derek Needham 29 sayı, 5 asist, 3 ribaunt , 12 atışta 7 üçlük isabeti bularak maçın oyuncusu seçildi.

Sarı-kırmızılı temsilcimiz bu sonuçla gruptaki ikinci mağlubiyetini aldı.

İlk çeyrek: 25-22 (Galatasaray)

İlk yarı: 41-41

Üçüncü çeyrek: 62-65 (Monaco)

Maç sonunda konuşan Galatasaray Başantrenörü Ertuğrul Erdoğan, oyuncularını mücadeleleri için tebrik ederken Monaco’nun bir koç takımı gibi oynadığını söyledi.

Erdoğanın açıklamaları şu şekilde:

“Monaco takımını tebrik ediyorum. Gerçekten önemli iki eksiğe rağmen, çok iyi mücadele ettiler. Ama bunu bekliyorduk. Oyun olarak iyi hazırlanmış, tam bir koç takımı gibi oynadılar.

Bugün sene başından bu yana en dengeli hücumları oynadık. Gerçi yine basit hatalar yaptık ama bunlar azaldığı için dengeli oynadığımızı söyleyebiliyoruz. Bunlar yine de can yakan hatalar oldu. Takımın mücadele açısından sıkıntısı yok, yapılan hatalar da iyi niyetli. Ama bu tür basit hatalar can yakıyor, işimiz hep son topa kalıyor. Örneğin 23 saniye kala başladığımız hücumda rakibe bir de son top veriyoruz. Mola dönüşü çizdiğimiz oyunlar farklı noktalara gidiyor. Bu hataların da düzeltilmesi için öğretmek zorundayız.

Bunlar tabii ki iyi niyetli hatalar ama bunları da düzeltebilsek ve kazanarak devam edebilsek çok iyi olacaktı. Bugün savunmada iki oyuncudan çok yüzdeli üçlük yedik. yüzde 58 ve yüzde 62’yle isabet bulmuş iki oyuncuları var ki bunların çoğu da iyi savunulmuş şutlardı bunlar. Böyle bir maçı kaybetmek bizim açımızdan daha zordu. Maalesef zoru başardık.

Emir bizim için bir rol oyuncusu. Görev verdiğimizde de sorumluluk alıyor, görevini iyi yapıyor. Webster bizim birinci oyuncu kurumuz, o da geçmiş kariyerinde oynadığından çok farklı bir oyun oynuyor. Takımımız da henüz birbirini tanıma aşamasında ve yaşadığımız bütün sorunlar bir süreç. Bu oyuncuların bir araya gelip bir anda başarılı olmalarını beklemek doğru olmaz. Emir de antrenmanlarda kendini gösteriyor, iyi bir performans sergiliyor, kendisinden çok memnunuz. Ama şu an bu noktada takımın bazı sorunlarının çaresi olacağını düşünmek, uzun süreleri alacağını ummak doğru olmaz.”

Galatasaray – As Monaco maç özeti

[nousvideo id=”1″]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=XVuBG06z-hM&format=ipad[/nousvideo]