Georgios Printezis sırtladı Olympiakos, Panathinakos’u mağlup etti

THY EuroLeague 2020-21 sezonu ikinci haftasında Panathinaikos, Olympiakos’u konuk etti. Mücadeleden Olympiakos 71-78 galip ayrıldı.

THY EuroLeague 2020-21 sezonu ikinci hafta mücadelesinde Panathinaikos, Olympiakos’u konuk etti. Mücadeleden Olympiakos 71-78’lik skorla galip ayrıldı.

Bu mücadelenin ardından Panathinaikos ilk mağlubiyetini yaşarken Olympiakos ise ilk galibiyetini almış oldu.

Mücadeleye hızlı başlangıç yapan Olympiakos rakibine karşı üstünlük kurmayı başardı ve ilk çeyreği önde tamamladı. İkinci çeyrekte de üstünlüğünü korumayı başaran Olympiakos, üçüncü çeyrekte farkı 14 sayıya kadar çıkarttı.

Panathinaikos skoru eriterek geri dönmeye çalışsa da çeyreği Olympiakos önde tamamladı. Son çeyrekte Panathinaikos skor üstünlüğünü yakalamayı başarsa da Olympiakos yaptığı hücümlarla tekrar skor avantajını eline aldı. Maç sonuna kadadar bu üstünlüğü koruyan Olympiakos sahadan galip ayrılmayı başardı.

Panathianikos’da Marcus Foster 15 sayı, 5 ribaundla takımın en skorer ismi oldu. İoannis Papapetrou’da 14 sayı, 4 asistle Foster’ı takip etti. Nemanja Nedovic ise 9 sayı ile takıma katkı sağladı.

Olympiacos yıldızı Georgios Printezis 17 sayı ile takımı sırtadı. Shaquielle O’Neal 10 sayı, 3 asistle Printezis’e eşlik etti. Aleksandar Vezenkov 9 sayı, 8 ribaundla galibiyete katkı sağladı.

Birinci çeyrek: 12-22
İkinci çeyrek: 35-44
Üçüncü çeyrek: 57-62
Dördüncü çeyrek: 71-78