Ana sayfa THY Euroleague Geri Dönüşün Adı Anadolu Efes

Geri Dönüşün Adı Anadolu Efes

THY Euroleague’de Anadolu Efes 22. hafta mücadelesinde İtalya temsilcisi EA7 Emporio Armani Milan ile karşı karşıya geldi. 19 sayıdan geri gelen temsilcimiz Anadolu Efes çok önemli bir galibiyet kazandı.

İlk çeyrekte maça beklediği gibi başlayamayan temsilcimiz hücumda ve kendi çemberini savunmakta çok zorlandı. Çeyrekte yüzdeli hücum eden EA7 periyodu 27-15 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte daha dengeli oynanan oyunda Anadolu Efes oyun anlamında rakibi ile aynı seviyeyi yakaladı. Karşılıklı basketlerle devam eden periyodun sonunda farkı 2 sayı daha arttıran Emporio Armani devreyi 54-40 önde kapattı.

Geri Dönüşün Çeyreği

Üçüncü çeyreğe çok daha pozitif bir başlangıç yapan mavi beyazlılar oyunda da üstünlüğü eline alarak farkı 5 sayıya kadar indirdi ve son çeyreğe 74-69 geride girdi.

Dördüncü çeyrekte de iyi hücum performansına devam eden temsilcimiz savunma anlamında da maçta kalarak maçın bitimine 1.07 dakika kala 87-85 öne geçti. Hücumdan boş dönen Armani’nin faulü sonrası Anadolu Efes Jayson Granger‘ın ikide bir atış isabetiyle 88-85 öne geçti. Anadolu Efes’in faulü sonrası serbest atışlarda bir isabet bulan Emporio Armani 3.7 saniye kala Thomas Heurtel‘e faul yaptı. Heurtel’in iki atışı da sayıya çevirmesiyle temsilcimiz maçı 90-86‘lık skorla kazandı.

[nousvideo autostart=”false”]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=-5qNZL4yX6U&format=ipad[/nousvideo]

 

11. galibiyetini kazanan Anadolu Efes‘te maçın yıldızı 17  sayı ve 6 asistle oynayan Thomas Heurtel oldu. Tyler Honeycutt da 16 sayıyla maçı tamamladı.

Rakim Sanders‘ın 18 sayısı EA7 Milan için yeterli olmazken, Mantas Kalnietis de 15 sayıyla takımına katkı sağladı.