Ana sayfa THY Euroleague Gherardini: “2 katı olan bütçelerle kıyaslamamak gerekiyor”

Gherardini: “2 katı olan bütçelerle kıyaslamamak gerekiyor”

THY Euroleague'de yeni başlayacak sezon öncesi düzenlenen medya gününde Genel Menajer Maurizio Gherardini açıklamalarda bulundu.

gherardini

THY Euroleague’de yeni başlayacak sezon öncesi düzenlenen medya gününde Genel Menajer Maurizio Gherardini açıklamalarda bulundu.

Genel Menajeri Maurizio Gherardini’nin açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

“AYNI HEDEFİ TAKİP EDECEĞİZ”

Uzun bir aradan sonra hoş geldiniz. 6 ay sonra bir basketbol etkinliğinde buluşmak gerçekten çok keyifli ve güzel. Belirsiz bir sezondan geçtik, yine belirsiz bir sezon var. Hem EuroLeague’de hem de Türkiye’de çok güzel bir sezon olsun ve taraftarlarımız heyecanlansın istiyoruz. En yakın zamanda eski atmosferlere kavuşmayı istiyoruz. Fenerbahçe adını hem Türkiye’de hem de Avrupa’da tarih kitaplarına yazdırdı. Çok güzel şeyler yaşandı. Bu yüzden ‘Yellow Legacy’ sloganını kullandık bu sezon için. Legacy, inanmak, felsefeler ve başarımız için çalışmayı ifade ediyor. Hem koç Obradovic’i hem de tüm oyuncularımıza teşekkür ediyoruz. Yeni sayfamızda ise Igor Kokoskov ve yeni oyuncularımız var. Aynı hedefi takip edeceğiz. Çok mutluyum bu an için. Çok heyecanlıyız. Yeni takımımızı çok seveceksiniz. Çok değişik faktörlerle mücadele edeceğiz. Medyanın da desteğine ihtiyacımız var. Bu maçları belgelemek ve deşifre etmek için.

“BEN DE ARA VERMEYİ DÜŞÜNDÜM”

Fenerbahçe Beko’da kendisinin de takımdan ayrılmayı düşündüğünü ancak bu karardan vazgeçtiğini ifade eden Gherardini, Çok kolay bir karar değildi. Pandemi gibi özel bir durum var. Obradovic ile çok özel bir ilişkim var. 20 yıllık arkadaşım. Onunla çok paylaşım yaptık. Zaman geçtikçe o aile durumunu biraz daha fazla düşündü, ara vermeyi düşündüm. İnanılmaz stresli bir iş. Arada durmak gerekiyor. Ben de kendimi düşündüm. Sarı laciverte olan bağlılığımı, ülkeye bağlılığımı düşündüm. Bu belirsiz andaki önemli sorumluluğumu da düşündüm. Obradovic, başkan ve yöneticilerle görüştükten sonra kalma kararı verdim dedi.

“YENİ SPONSORLARIMIZ VAR”

Koronavirüs sürecinde basketbol oynamanın ekstra sorumlulukları olduğunu söyleyen Gherardini, birçok yeni sponsorları olduklarının müjdesini verdi:

Mental olarak bir şeyler yapabilmemiz için hem saha içi hem saha dışında birlikte çalışmamız gerek. Her şeye dikkat etmemiz gerekiyor, ufak bir hatada büyük sonuçlar olabilir. Kulübe çok teşekkür ediyoruz, lojistik konuda bize çok yardımcı oluyorlar. Birçok yeni sorumluluğumuz var

“2 KATI OLAN BÜTÇELERLE KIYASLAMAMAK GEREKİYOR”

Bütçeyi mecburen düşürmek zorunda kaldıklarını ifade eden Gherardini Karar verme şeklimiz benzerdi. Obradovic döneminde ona danışırdık, Igor’da da aynı oldu. Teknik ekip ve bizim bilgi paylaşımımız çok önemlidir. Daha fazla çalıştık, bütçemiz düşmek zorundaydı. En iyi opsiyonları seçtik. Bütçe değiştiği için biraz daha farklı şeyler yapmamız gerekti. 2 katı olan bütçelerle kıyaslamamak gerekiyor dedi.