Ana sayfa THY Euroleague Gherardini açıkladı: Obradovic yeni sözleşme sözleşme imzalayacak mı

Gherardini açıkladı: Obradovic yeni sözleşme sözleşme imzalayacak mı

Fenerbahçe Beko'nun Genel Menajeri Maurizio Gherardini, Obradovic'ten, De Colo'dan, Melli'den, Stimac'tan ve bir çok konuda daha açıklamalarda bulundu.

Gherardini açıkladı: Obradovic yeni sözleşme sözleşme imzalayacak mı

Cumhurbaşkanlığı Kupası Finali dolayısıyla Gaziantepte bulunan Fenerbahçe Beko’nun Genel Menajeri Maurizio Gherardini, yayıncı kuruluşun sorularını yanıtladı.

Gherardini açıklamasında, sakatlıkları devam eden Jan Vesely ile Joffrey Lauvergne’nin son durumu, Obradovic ile yeni sözleşme durumundan, bu yaz NBA’e giden Nicolo Melli ve Marko Guduric’in bonservis bedelinden ve yeni kadroya dahil olan Vladimir Stimac ile ilgili konuştu.

Fenerbahçe Genel Menajeri Maurizio Gherardini’nin açıklamasından satırbaşları şu şekilde:

“KİLİT OYUNCULARIMIZ KULÜPTEN AYRILDI”

Bu yaz döneminde Nicolo Melli ve Marko Guduric gibi kilit oyuncuların NBA’e gitmesinin ardından De Colo, Williams ve Westermann gibi önemli oyuncuların kadroya dahil olduğunu ifade eden Gherardini şöyle konuştu:

Kesinlikle ilginç bir yaz dönemi oldu. Bir açıdan Nicolo Melli ve Marko Guduric gibi iki kilit oyuncumuzun ayrılığına tanıklık etmek zorunda kaldık. Ancak bir kez daha bir oyuncumuz bir sonraki seviyeye çıktığı zaman biz ancak mutlu olabiliriz. Onlar adına mutluyuz bu yüzden. Diğer yandan başta Başkan Ali Koç ve Semih Öztürk olmak üzere kulübün çabaları sayesinde Avrupa’da alabileceğimiz en iyi oyunculardan ikisini alma şansımız oldu: Nando De Colo ve Derrick Williams. Ayrıca bir de Leo Westermann gibi iyi bir oyuncu daha aldık. Neticede yoğun bir yaz dönemi oldu. Ancak bir araya getirdiğimiz ekipten ötürü mutluyuz.

“DE COLO VE WİLLİAMS’IN ARZUSU BİZİ ŞAŞIRTTI”

Derrick Williams ve Nando De Colo, Fenerbahçe Beko’da Obradovic ile birlikte çalışma fırsatını gördükleri için görüşmelerin en başından arzulu olmarının kendilerini şaşırttığını söyleyen Gherardini şu ifadeleri kullandı:

Bu konuda sayılar her zaman çok özel kalıyor. Kulüp ve yönetim tarzıyla ilgili bu. Dolayısıyla benim açımdan herhangi bir sayı vermek etik olmaz. Ancak bonservisleri görüşme konusundaki şans, tesadüf ve fırsatımız, De Colo ve Williams gibi oyuncuları kovalama ihtimalini doğurdu bizim için. Bu iki oyuncu, piyasadaki diğer takımların da hayalleri veya hedefleriydi. Ancak bize onların Fenerbahçe gibi bir kulübe, bizim kulübümüzün bulunduğu duruma, İstanbul gibi bir şehre ve elbette Obradovic gibi bir koçun takımına gelme konusundaki arzularının büyüklüğü epey sürpriz oldu. Görüşmelere başlar başlamaz bu fikre bağlılıklarını gösterdiler. Bence daha büyük teklifler ilgilerini çekti ancak günün sonunda Fenerbahçe’de oynamaya karar verdiler. Daha mutlu olamazdık çünkü sözlerinde durdular ve anlaşmaları gerçekleştirebildik.

“ZORLU MAÇ TAKVİMİMİZ VAR”

Geçtiğimiz günlerde Fenerbahçe Beko ile sözleşme imzalayan Stimac’ın harika bir takım oyuncusu olduğunu söyleyen Gherardini, sakat oyuncuların bir an önce takıma dönmesini temenni ederek Euroleague’de zor bir fikstürleri olduklarını söyledi:

Stimac harika bir takım oyuncusu. Kendisi uzun bir oyuncu. Şu anda uzun oyuncularımız adım adım sakatlıktan dönüyor. Durumları çok iyi gidiyor. Hepimiz onların çok yakın zamanda dönmelerini umuyoruz. Ancak öte yandan aylardır üzerinde çalıştığımız takıma bakınca bu geçiş sürecinde, zorlu takvimde ekstra bir uzunun çok yardımı olacağını düşündük. Çünkü büyük resmi görmeye çalışmamız gerekiyor ve büyük resimde hiç tahmin edilemeyecek bir EuroLeague ve çoğunu deplasmanda oynayacağımız zorlu bir maç takvimi var. Dolayısıyla mümkün olduğunca hazır olmalıyız. Biz de bu yüzden günün sonunda güzel bir resim olacağını düşündüğümüz resme yardımcı olmasını bekliyoruz.

“OBRADOVİC GÖREVİNDEN KEYİF ALIYOR”

Tecrübeli Sırp çalıştırıcı Obradovic’in sözleşmesinin sezon sonu biteceğinin sorulması üzerine Gherardini, Obradovic’in mutlu olduğunu belirterek kulübün ilerleyen bölümde değerlendireceği bir konu olduğunu basın mensuplarına aktardı:

Bence bu kulübün sezonun ilerleyen bölümünde ele alacağı bir konu. Bence koç gerçekten Fenerbahçe’deki görevinden, bulunduğumuz durumdan keyif alıyor. Arzumuz ve umudumuz o koçluk yapmak istediği sürece birlikte devam etmek. Çünkü bazen yaşlandığını söylüyorum ona da. Kulübün sezonun ilerleyen kısmında bu konuda koçla konuşacağına eminim.

“VESELY VE LAUVERGNE GERİ DÖNÜYOR”

Fenerbahçe Beko’nun sakat uzunları Jan Vesely ve Joffrey Lauvergne ile ilgili ise İtalyan menajer, durumlarının iyiye gittiğini, ekstra bir risk almadan döneceklerini ifade etti:

Belli bir tarih olduğunu sanmıyorum dönüşleriyle ilgili ancak devamlı olarak iyiye gittiklerini kesinlikle söyleyebiliriz. Bu süreç çok uzun sürerse ben şaşırırım açıkçası. Bu şekilde geri dönüyor olmalarından ötürü memnunuz. Ancak ekstra bir risk almanın doğru olduğunu düşünmüyoruz. Çünkü tedavileri başlayalı uzun zaman oldu ve sezona en iyi şekilde girmek istiyoruz.