Ana sayfa Haberler Gherardini resmen açıkladı: “Ennis sezonu kapattı”

Gherardini resmen açıkladı: “Ennis sezonu kapattı”

Fenerbahçe’nin yıldız oyun kurucusu Tyler Ennis, hafta sonu oynanan Büyükçekmece maçında sakatlanarak oyundan çıkmıştı. Ennis’in sol bacak kürek kemiğinde kırık olduğu tespit edilmiş ve dün ameliyat olmuştu.

Basketbolun duayenlerinden Murat Murathanoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Fenerbahçe’nin Genel Menajeri Maurizio Gherardini ile görüştüğünü söyledi.

Gherardini’ye Fenerbahçe’nin sakatlanan oyuncusu Ennis’i soran Murathanoğlu, Fenerbahçe Genel Menajerinden şu cevabı aldığını aktardı:

“Ameliyat iyi geçmiş. Ama bu sezon Tyler’ın tekrar parkelere dönmesini beklemek fazla iyimserlik olur.”

Maurizio Gherardini’nin moralinin bozuk olduğuna vurgu yapan Murathanoğlu, “Tyler Ennis’in ameliyatı ile ilgili bilgi almak için aradığımda sesi çok kötüydü. Benetton Treviso efsanesini yaratırken, 15 yıl boyunca birlikte çalıştığı Benetton kurucusu Gilberto Benetton’un kansere yenildiğini yeni öğrenmişti. Cenaze için İtalya’ya gitmek hazırlığındaydı” dedi.

FENERBAHÇE YENİ OYUNCU BAKIYOR

Fenerbahçe’de Tyler Ennis’in sakatlığının uzun sürecek olması, yeni oyuncu almak zorunda bırakıyor. Bu konuya da değinen Murathanoğlu, şimdiye dek bu şekilde sakatlıklar sonrası sarı-lacivertlilerin çözümü kadro içerisinden bulduğunu ifade ederken şimdi ise durumun çok daha farklı olduğunu söylerken şu ifadeleri kullandı:

“Fenerbahçe arayışlara başlamış. Fenerbahçe’nin son yıllarda başına gelen ciddi sakatlıklara baktığımızda Ricky Hickman’dan bu yana ki o sezon Nikos Zisis transfer edilmiş ve ilk Final Four’a gidilmişti, çözüm hep kadro içinden üretildi. Ancak bu sezon farklı olur çünkü zaten sezon başı 2 oyuncu NBA’e bir oyuncu da Çin’e giderken yerlerine 2 oyuncu alınmıştı. Guard rotasyonunda Sinan Güler ve Bobby Dixon da 35 yaşındalar”