Ana sayfa THY Euroleague Gherardini’den Jan Vesely açıklaması

Gherardini’den Jan Vesely açıklaması

Jan Vesely, Fenerbahce Beko Istanbul
Fenerbahçe Beko’nun geçtiğimiz günlerde yıldız basketbolcu Jan Vesely ile sözleşmesini 3 yıl daha uzatmasıyla ilgili Fenerbahçe Genel Menajeri Maurizio Gherardini açıklamalarda bulundu.

Gherardini açıklamasında Jan Vesely’nin 5 yıldır Fenerbahçe’ye büyük katkılar verdiğini ve kendisini her geçen gün geliştirdiğini ifade ederken, Obradovic’in çok iyi bir öğretmen olduğunu şu sözlerle ifade etti:

“Jan 5 yıldır bizimle ve kontratı imzalayarak 3 yıl daha bizimle birlikte olma şansını elde etmiş oldu. Jan buraya ilk geldiğinde kendisini geliştirmek istiyordu ve bunu da en iyisiyle yapmak istiyordu. Bizde de Obradovic olduğu için onu ikna etmek çok zor olmadı. Obradovic ile çalışmayı ve NBA’de onu draft eden kişilere nasıl bir oyuncu olduğunu göstermek istiyordu. 5 yıl boyunca burada NBA tarafından zayıf görülebilecek noktalarını geliştirmeye çalıştı. Birçok alanda da iyi şeyler yapmaya başladı. Maçı çok iyi okuyor ve fiziksel olarak çok atletik bir oyuncu. Bu da ona başka avantajlar sağlıyor. Özellikle skor üretmesi, blok yapması, ribaunt ve oyun kuruculara yardımcı olması gibi. Hepsine fiziksel özelliklerinden dolayı müsait. 3 yıl daha burada kalmaya karar verdiğinde de aynı hedeflerle devam ediyor. Kendisini her zaman geliştirmek isteyen bir sporcu. En iyi öğretmen de burada olduğu için mutlu bir şekilde devam ediyor.”