Ana sayfa THY Euroleague Gigi Datome Federasyon Başkanı olacak mı? Açıkladı

Gigi Datome Federasyon Başkanı olacak mı? Açıkladı

Fenerbahçe Beko'nun yıldız oyuncusu Gigi Datome önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko’nun yıldız basketbolcusu Gigi Datome, ülkesinde La Gazzetta dello Sport’tan Vincenzo Di Schiavi’ye röportaj verdi.

Önemli açıklamalarda bulunan Datome, Nicolo Melli’nin NBA’e gitmesinden dolayı çok akıllı bir oyuncuyu kaybettiklerini ifade etti. İtalya Federasyonu’nu gelecekte yönetecek ismin Datome olacağı iddialarına ise ilginç cevaplar verdi.

İşte Gigi Datome’nin röportajından satırbaşları: 

“MİLANO’DAN TEKLİF ALDIM”

Transfer döneminin açılmasıyla birlikte Fenerbhaçe Beko ile sözleşme yenileyen Datome, bu süreçte Milano’nun kendisine ulaştığını ve bundan onur duyduğunu söylerken “Ancak Fenerbahçe Beko’ya çoktan söz vermiştim” dedi.

Obradovic ve Gherardini birlikte yola devam etme kararı alınca hemen kabul ettim. Nisan – Mayıs civarıydı. Milano da bana teklif yaptı ve onur duydum ama ben zaten Fenerbahçe’ye söz vermiştim ve yaptığım seçimden ötürü çok mutluyum

“MELLİ ÇOK YÜKSEK BASKETBOL AKLINA SAHİP”

Fenerbahçe’den ayrılarak NBA’in yolunu tutan İtalyan basketbolcu Melli için ise Gigi Datome orada rahatlıkla başarılı olacaktır dedi.

Çok yüksek bir basketbol aklına sahip bir oyuncuyu ve tamamen olgunlaşmış bir yeteneği kaybediyoruz. Fizik olarak çok kalıplı değil ama orada rahatlıkla başarılı olacaktır.

“ZİRVEDE KALMAK İÇİN SAVAŞACAĞIZ”

Milano’nun yeni yapılanması ve Fenebahçe’nin durumunu değerlendiren Datome şu ifadeleri kullandı:

Önemli değişiklikler yaptılar. Ettore Messina’nın gelişi de sağlam savunma yapacak bir takımla karşılaşacağımız anlamına geliyor. Milano ilgi çekici bir takım ancak önceki yıllarda da böyleydi. Kağıt üzerinde Barcelona da mücadele gösterilmesi gereken bir takım ve önemli bir transfer dönemi geçirdikten sonra biz de zirvede kalmak için savaşacağız”Milos Teodosic ve Sergio Rodriguez’in Çizme basketbolunun takımlarına imza atması sonrası İtalya basketbolunun bir sıçrama yapıp yapamayacağı konusunda ise Datome “Bunlar çok değerli isimler elbette ancak biraz az kalıyor. Ne kadar başarılı olurlarsa olsunlar iki oyuncudan fazlası gerekiyor

İTALYA FEDERASYON BAŞKANI OLACAK MISIN?

Geçtiğimiz haftalarda İtalya Basketbol Federasyonu Başkanı Gianni Petrucci’nin halefi olarak Gigi Datome’yi göstermişti. Bu soru için teşekkür eden Datome, takım arkadaşlarının kendisiyle dalga geçtiğini söylerken soruya şu şekilde cevap verdi:

Bu soru için teşekkürler. Haftalardır takım arkadaşlarım benimle dalga geçiyor. Hayır, başkanlık yapmayacağım. Petrucci’nin sözleri beni çok gururlandırdı ancak kafamda hiçbiri belli olmasa da yapılacak çok şey var ama federasyon başkanlığı yapmayacağım kesin