Ana sayfa THY Euroleague Gigi Datome’den Fenerbahçe’ye duygusal veda

Gigi Datome’den Fenerbahçe’ye duygusal veda

Fenerbahçe Beko'da Obradovic'in ayrılığının ardından Gigi Datome'de takıma veda etti.

Fenerbahçe Beko’da yaşanan son ayrılık Gigi Datome ile oldu.

Fenerbahçe’de Zeljko Obradovic’in koçluğunun sonlanmasının ardından taraftarı üzen bir haber daha Gigi Datome’den geldi.

İtalyan yıldızın ülkesine dönme kararını Fenerbahçe Beko bir veda postu hazırlayarak duyurdu. Gigi Datome ise kendi İnstagram hesabından yaptığı paylaşım ile Fenerbahçe’ye veda etti.

Datome’nin yaptığı açıklama şu şekilde:

Fenerbahçe oyuncusu olarak yaptığım ilk paylaşımı tekrar okudum, beş yıl önceydi. Mümkün olan en üst seviye ve hedefler için oynamak, takımımın alacağı sonuçlara en iyi şekilde katkı vermek istiyordum.
Geride kalan beş yıl hepsini kapsadı. Hem de en yoğun ve tatminkar şekilde… Yalnızca dokuz kupa, peş peşe dört Final Four ve elbette 2017 yılındaki EuroLeague şampiyonluğu açısından değil. Sadece aldığımız keyif ve beni her zaman çocukları ve gurur kaynakları gibi hissettiren sevgili taraftarlarımıza yaşattıklarımız açısından da değil. Ama asıl olarak, buraya ilk geldiğim andan itibaren hissettiğim aidiyet duygusu olarak… Fenerbahçe’ye, İstanbul’a ve hatta Türkiye’ye ait her mutlululuğu, her başarıyı ve her tatmini benimmiş gibi hissettim. Çünkü Fenerbahçe, İstanbul ve Türkiye benim bir parçam oldu.
Sizlere gerçekten kalbimin en derinliklerinden teşekkür etmek istiyorum. Kariyerimde yeni bir meydan okumaya atılmama izin veren kulübüme teşekkür etmek istiyorum. Teşekkür etmem gereken çok insan var ve ben listeleri sevmiyorum. Kişisel olarak teşekkür etmem gerekenlere ulaştım. Burada da bana özgüven ve sorumluluk veren, destek olan, güvenen, daha iyi bir insan ve oyuncu olmama yardımcı olan ve nasıl kazanacağımı öğreten herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bu grup, tüm Fenerbahçe Ailesi’ni, Fenerbahçe’de oynarken çalıştığım iki başkanımdan beni alkışlayan son taraftara kadar herkesi kapsıyor.
Gerçekten teşekkür ediyorum. Bu beş senede, Fenerbahçe forması için her şeyimi verdiğimi hissettim, ama karşılığında sizlerden çok daha fazlasını aldım.
Her zaman sizin olan,Gigi