Ana sayfa THY Euroleague Hiç Şaşırmadım!

Hiç Şaşırmadım!

THY Euroleague Dörtlü Final organizasyonu öncesinde Fenerbahçe’yi favori gördüğünü dile getiren deneyimli koç, “Fenerbahçe’nin şampiyonluğuna hiç şaşırmadım” dedi.

Fenerbahçe’nin tarihi bir başarıyı gerçekleştirdiğini belirten David Blatt, “Her şeyden önce Fenerbahçe büyük bir tebriği hak ediyor. Bu tebrik, takım organizasyonu ve koç Obradovic’e öncelikle. Bu başarı çok büyük ve tarihi bir başarı. Bu sezon Dörtlü Final’de yer alan her takım için şampiyonluk çok zordu. Dörtlü Final’i kazanmak gerçekten de çok zordu. Böyle gözükmesinin sebebi de Fenerbahçe’nin çok iyi olması. Hem hücum hem de savunmada harika oynadılar. Form düzeyi olarak doğru zamanı yakaladılar” dedi.

David Blatt ayrıca Fenerbahçe’nin üst üste üçüncü kez Dörtlü Final’de yer aldığını hatırlatarak, “Bu alanda tecrübe de kazandılar. Ayrıca harika oyuncuları var. Şunu da unutmayalım, müthiş taraftar destekleri vardı. Bu da gerçekten etkili oldu. Yani Fenerbahçe’nin şampiyonluğuna hiç şaşırmadım. Dörtlü Final’den önce de kazanacaklarını söylemiştim” ifadelerini kullandı.