Ana sayfa THY Euroleague Igor Kokoskov: “CSKA favori ama parkede neler yaşanacak göreceğiz”

Igor Kokoskov: “CSKA favori ama parkede neler yaşanacak göreceğiz”

THY EuroLeague temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko, CSKA Moskova mücadelesi öncesinde Igor Kokoskov ve Leo Westermann açıklamalarda bulundu.

IgorKokoskov-9

THY EuroLeague temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko, sezonun üçüncü haftasında CSKA Moskova ile mücadele edecek. Mücadele öncesinde Fenerbahçe Beko’nun başantrenörü Igor Kokoskov ve yıldız oyuncu Leo Westermann açıklamalarda bulundu.

Igor Kokoskov’un yaptığı açıklama şu şekilde:

EuroLeague’de tamamlanan son sezonun şampiyonuna karşı oynayacağız. CSKA Moskova’nın çok fazla tecrübeli oyuncusu var. Kadrolarına yeni isimler de eklediler ve takıma yetenek kattılar. Itoudis EuroLeague’in en iyi koçlarından biri. CSKA uzun süredir aynı koçla çalışan ve aynı felsefeyle oynayan, çok tecrübeli bir ekip. Birlikte oynamaya alışkınlar ve kazanma DNA’sına sahipler. Bu mücadelenin bizim için çok önemli bir meydan okuma olacağının farkındayız. Rakibimizin iyi ve birlikte oynamaya alışkın bir takım olduğunun bilincinde olarak, evimizde çok değerli bir maça çıkacak ve sezonun bu bölümü itibarıyla hangi seviyede olduğumuzu göreceğiz. CSKA mücadele öncesi favori ama biz kendi oyunumuza ve maç planımızı yansıtmaya konsantre olacak, ardından parkede neler yaşanacağını göreceğiz.

Leo Westermann ise şu ifadeleri kullandı:

EuroLeague’deki en iyi takımlardan biriyle karşılaşacağız. Her sezon daha da iyi kadrolara sahip oluyorlar. Clyburn kadroya döndü ve EuroLeague’in en iyi oyuncularından ikisi olan Shengelia-Milutinov ikilisine sahipler. CSKA kağıt üzerinde çok iyi bir takım. Sert bir mücadele olacak. Maça hazırız ve fiziksel olarak üst seviye bir karşılaşma olacağını biliyoruz. Kazanmak istiyorsak bu sertlik seviyesine cevap verebilmeliyiz. Ben de sakatlıktan dönüş sürecimi yaşıyorum. Hafta sonunda iyi bir performans gösterdiğimi düşünüyorum. Ama bu farklı bir seviye olacak. Mental ve fiziksel olarak bu karşılaşmaya hazır olmalıyım.