Ana sayfa THY Euroleague Igor Kokoskov: “İkinci yarıda yok olduk, büyük bir hayal kırıklığı yaşıyoruz”

Igor Kokoskov: “İkinci yarıda yok olduk, büyük bir hayal kırıklığı yaşıyoruz”

THY EuroLeague 2020-21 sezonunda Fenerbahçe Beko'nun Bayern Münih karşısında mağlup olmasının ardından Igor Kokoskov açıklamada bulundu.

IgorKokoskov-11

THY EuroLeague 2020-21 sezonunda  Fenerbahçe Beko ve Bayern Münih mücadelesinden Bayern Münih 71-75’lik skorla galip ayrıldı. Karşılaşmanın ardından Fenerbahçe Beko’nun başantrenörü Igor Kokoskov açıklama yaptı.

Igor Kokoskov’un yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Takımımız için zor bir maç ve mağlubiyet oldu. Büyük bir hayal kırıklığı yaşıyoruz. Ben de ikinci yarıdaki oyunumuz nedeniyle hayal kırıklığı yaşıyorum. Tamamen iki farklı yarı izledik. İlk yarıda gerçek yüzümüzü gösterdik, ikinci yarıda ise yok olduk.

Hem savunmada hem de hücumda ilk yarıda çok iyiydik fakat enerjimizi kaybettik. Akıl hocam söylemişti, şuna çok sıkı sıkıya inanırım: 20 sayı öndeyken kaybederseniz, sorumluluk tamamen antrenöre aittir. Burada da bütün sorumluluk bende, takımımın arkasındayım.

Bu işte kazanmak ve kaybetmek var. Bu akşam çok kötü hissediyoruz. Hepimizin yüreklerinde Fenerbahçe için uğraştığını biliyorum. Her mağlubiyette ve galibiyette bir de mantıklı açıklama tarafı vardır. Burada da beynimizi ve kalbimizi kullanmalıyız. Nerede olduğumuzu iyi analiz etmeliyiz ama böyle maçlarda gerçekçi de olmamız gerekiyor.

Önümüzde çok uzun bir sezon var. Galibiyetten ötürü Bayern Münih’i tebrik ederim. Bizim de buradan ders çıkarmamız gerekiyor.

Çok yorgunuz, kesinlikle. Ben bir antrenör olarak asla oyuncularını suçlayan bir antrenör değilim, olmayacağım. Soyunma odasında konuştuklarımız aramızda kalır. Dediğim gibi sorumluluk bende. Eğer takımda bir enerji eksiği varsa koç olarak benim işim, ikinci yarıda kaybettiğimiz o ivmeyi bulup yerine getirmek.

Jan bugün çok süre aldı. Pes etmedi. Mücadele etti, savaştı. Televizyondan ve şanslı olarak tribünlerden izleyen taraftarlarımız için çok büyük bir yürek koyarak oynadı. Ama takım olarak böyle oynamamız gerekiyor.”