Ana sayfa THY Euroleague Igor Kokoskov: “Kendi evimizi korumaya ve galibiyet almaya çalışacağız”

Igor Kokoskov: “Kendi evimizi korumaya ve galibiyet almaya çalışacağız”

THY EuroLeague 2020-21 sezonunda Fenerbahçe Beko ile Bayern Münih karşılaşmasının öncesinde Igor Kokoskov ve Danilo Barthel açıklama yaptı.

IgorKokoskov-8

THY EuroLeague 2020-21 sezonunda Fenerbahçe Beko ile Bayern Münih karşı karşıya gelecek. Karşılaşmanın öncesinde Fenerbahçe Beko başantrenörü Igor Kokoskov ve uzun forvet Danilo Barthel açıklama yaptı.

Igor Kokoskov mücadele öncesi şu sözleri kullandı:

“Son dönemde çok iyi basketbol oynayan ve çift maç haftasının ilk karşılaşmasında Maccabi’yi deplasmanda mağlup eden bir takımla karşılaşacağız. Bayern Münih genç bir ekip. Çok yüksek enerjiyle oynuyorlar ve ortaya sertlik koyabiliyorlar. Top çalma istatistiğinde ilk sıradalar. Oyunlarında yüksek enerji sergiliyorlar. Onların güçlü yönlerine cevap verebilmeliyiz.

Önümüzde iyi oynamamız gereken bir karşılaşma var. Tüm oyuncularımın takıma katkı vermek için hazır olmaları gerekiyor. Yedi gün içinde dört maç oynadığımız bir dönemdeyiz. CSKA’ya karşı kazanmamız gereken bir maçta aldığımız mağlubiyetten sonra bu mücadele mental olarak çok önemli olacak. Hem fiziksel hem de mental olarak hazırlanmalıyız. Kendi evimizi korumaya ve galibiyet almaya çalışacağız.”

Danilo Barthel ise şu ifadeleri kullandı:

“Gerçekten zorlu bir karşılaşma olacak. Rakibimizin iyi bir serisi ve form durumu var. Sezonun bu ilk bölümünde çok iyi basketbol oynuyorlar. Bu maçın kritik noktaları ortaya yüksek enerji koyabilmek ve savunmalara karşı doğru planı uygulayabilmek olacak.”