Ana sayfa THY Euroleague Igor Kokoskov:” Rakibin enerjisine ve sertliğine cevap verebilmeliyiz”

Igor Kokoskov:” Rakibin enerjisine ve sertliğine cevap verebilmeliyiz”

THY EuroLeague temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko'nun başantrenörü Igor Kokoskov, yarın çıkacağı maç öncesinde açıklama yaptı.

IgorKokoskov-5

THY EuroLeague temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko’nun başantrenörü Igor Kokoskov ve Nando De Colo yarın çıkacağı maç öncesinde kulübün resmi sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Igor Kokoskov yeni başlayan lig için çok heyecanlı olduğunu dile getirirken rakibin de zorlu olduğunun altını çizdi. Nando De Colo ise rakip yerine takıma odaklanmak istediğini belirtti.

Fenerbahçe Beko’nun Kızılyıldız’la mücadelesi 2 Ekim Cuma günü, saat 20.45’de olacak. Mücadeleyi Bein Sports ve beIN Connect’de canlı olarak izleyebilirsiniz.

Igor Kokoskov’un açıklamaları şu şekilde:

Hepimiz çok heyecanlıyız. Uzun bir aranın ardından tekrar aksiyon başlıyor. Yeni sezonun ilk maçına evimizde çıkıyoruz. Ne yazık ki taraftarlarımızla buluşamayacağız ama çok iyi bir rakiple karşılaşacağımızı biliyoruz. Onlara büyük saygı duyuyoruz. Bana göre çok iyi bir oyuncu grubunu bir araya getirdiler. Antalya’daki hazırlık turnuvasında onlara karşı oynayamadık ama çok sert ve yüksek enerjili bir takım izledik. İlk olarak onların enerjisine ve sertliğine cevap verebilmeliyiz. Onları izleyebileceğimiz çok fazla karşılaşma olmadı. En son Antalya’da onları izleyebilmiştik. Biz ilk olarak kendimize ve yapmamız gereken işlere odaklanacağız. Genel olarak uzun bir sezon yaşayacağız. Bu yeni başlangıç için hepimiz çok heyecanlıyız.

Nando De Colo’nun açıklamaları ise şu şekilde:

EuroLeague’de sezonun ilk maçına çıkacağız. Öncelikle yeni sezon için tekrar parkede olacağımız için çok heyecanlıyız. İlk olarak bu maça hazır olmalıyız. Rakibimiz iyi basketbol oynuyor. Kızılyıldız her zaman agresif oynayan, tecrübeli ve ortaya iyi basketbol koyabilen bir ekip. Fakat biz kendi takımımıza odaklanmalıyız. Birçok yeni oyuncumuz var ve şu anda bizim için en önemli konu kendi performansımız. Parkede ne yapmamız gerektiğine ve oyun planımıza konsantre olmalıyız. Sezonun ilk EuroLeague maçından keyif almaya çalışacağız.