Ana sayfa THY Euroleague Ioannis Sfairopoulos, Fenerbahçe Beko mücadelesi öncesi açıklama yaptı

Ioannis Sfairopoulos, Fenerbahçe Beko mücadelesi öncesi açıklama yaptı

THY EuroLeague'de Maccabi Tel Aviv, Fenerbahçe Beko’yu misafir edecek. Mücadele öncesi Ioannis Sfairopoulos ve Tyler Dorsey açıklama yaptı.

Ioannis Sfairopoulos

Turkish Airlines EuroLeague’in altıncı haftasında Maccabi Tel Aviv, Fenerbahçe Beko’yu misafir edecek. Mücadele öncesi Maccabi Tel Aviv başantrenörü Ioannis Sfairopoulos ve yıldız oyuncu Tyler Dorsey açıklama yaptı.

Ioannis Sfairopoulos’ın mücadele öncesi yaptığı açıklama şu şekilde:

“Evimizde bir önemli maç daha oynayacağız. Fenerbahçe son üç maçını kaybetti, bu da onları çok daha tehlikeli yapıyor ve onların sıkı savaşmalarını bekliyoruz. Tecrübeli ve yeni oyuncularla birlikte iyi bir koça sahipler ki felsefesini yerleştirmişe benziyor. Onları analiz ettikten sonra yarın için iki kilit noktamız var. Odaklı kalmak ve sıkı savaşmak. Taktiksel olarak avantajlarını ve dezavantajlarını biliyoruz ve oyun planımızı takip etmemiz gerek. Sahanın her iki yanında da başarımız için bu en kritik nokta”

Tyler Dorsey ise maç hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Bizim için savunma yapmak en önemli nokta olacak. Çok iyi bir koça sahipler. Çok fazla skorerleri ve veteranları var. Kolay skor üretebiliyorlar. Bu yüzden onları durdurmak ve skorerlerini yavaşlatmak önemli. Önümüzdeki bu maçta kilit nokta bu olacak. Hücum kendiliğinden gelecektir. Ama dediğim gibi; bizi galibiyete taşıyacak asıl kritik nokta savunma olacak”