Ana sayfa Uluslararası FIBA Dünya Şampiyonası İspanya Polonya’nın sürpriz yapmasına izin vermedi! Yarı Finalde!

İspanya Polonya’nın sürpriz yapmasına izin vermedi! Yarı Finalde!

FIBA Dünya Kupası Çeyrek Finali'nde İspanya, Polonya'yı 90-78 mağlup ederek yarı finale yükseldi.

google-news-abone-olpng

Bu yıl Çin’de düzenlenen FIBA Dünya Kupası’nda çeyrek final heyecanı İspanya ile Polonya’yı karşı karşıya getirdi.

Mücadelenin başından itibaren oyunu üstün geçiren İspanya, dönem dönem Polonya’nın üçlükleriyle geri dönüş sinyallerini görsek de İspanyollar mücadeleden 90-78 galip ayrıldı.

Mücadelenin ilk iki periyodunda daha başabaş bir mücadele olsa da İspanya oyun içinde hep üstün olan taraftı. Üçüncü periyot ile birlikte savunmada vidaları sıkan Boğalar, farkı çift hanelere çıkardı. Polonya geri dönmek için her hamle yaptığında şapkadan tavşan çıkaran İspanyollar mücadeleyi de kazanmayı başardı.

İspanya’da Ricky Rubio 19 sayı, 5 ribaunt, 9 asist, 26 verimililik puanıyla maçın oyuncusu olurken, Rudy Fernandez 16 sayı, 4 ribaunt, 2 asist, Willy Hernangomez Geuer 18 sayı, 4 ribaunt,  Juancho Hernangomez 14 sayı, 3 ribaunt,  Marc Gasol 10 sayı, 2 ribaunt, 7 asist ile galibiyete katkı yaptı.

A.J. Slaughter 4/6 üçlük isabetiyle 19 sayı, 2 ribaunt, 6 asist, 18 verimlilik puanı yaparak Polonya adına öne çıkan isim olurken, Adam Waczynski 15 sayı, 3 asist, Michal Sokolowski 11 sayı, 4 ribaunt, 2 blok, Damian Kulig 10 sayı, 2 ribaunt, 4 asist ile mücadeleyi tamamladı.