Ana sayfa THY Euroleague James Nunnaly Fenerbahçe Beko’ya geri mi dönüyor

James Nunnaly Fenerbahçe Beko’ya geri mi dönüyor

THY Euroleague'de sezona kötü bir başlangıç yapan Fenerbahçe Beko Malcolm Thomas transferinin ardından eski oyuncusu James Nunnaly'i de kadrosuna katacağı iddia ediliyor.

THY Euroleague’de sezona kötü bir başlangıç yapan Fenerbahçe Beko, Malcolm Thomas transferinin ardından eski oyuncusu James Nunnaly’i de kadrosuna katacağı iddia ediliyor.

Tivibuspor’da yayınlanan bir programda Tufan Ersöz’ün iddiasına göre Fenerbahçe Beko’nun eski yıldızı James Nunnaly ile ilgileniyor.

Şimdilerde Çin’de forma giyen Nunnaly, Fenerbahçe Beko’da 2 sezon forma giymesinin ardından NBA’e gitmek istediğini Obradovic’e bildirerek Amerika’nın yolunu tutmuştu. Ancak orada işler istediği gibi gitmedi: Rockets’in kendisini kadro dışı bırakmasıyla Euroleague ekiplerinden Milano’da sezonu tamamladı.  Bu sezona gelindiğinde ise Çin Ligi’nde forma giyen Nunnaly, orada yalnızca 3 maçta forma şansı bulabildi.

“Fenerbahçe’nin çehresini değiştirebilecek bir oyuncu”

Tivibuspor’da Tufan Ersöz, Nunnaly’nin Fenerbahçe’ye transfer olma ihtimali hakkında şu ifadeleri kullandı:

Henüz kesin bir şey yok ama, transfer dedikoduları James Nunnaly’nin Çin’den yeniden takıma geri gelme ihtimali var. Bence takımın çok ihtiyacı olan bir oyuncu. Hem savunma hem hücumda ciddi anlamda alternatif yaratabilecek bir oyuncu ki Fenerbahçe Beko’nun ihtiyacı olan bir profil.
Olası bir James Nunnaly hamlesi takımın çehresine çok iyi etki eder. Çünkü çok ihtiyaç var. Özellikle defansif sahada, son dönemde Obradovic’in en çok güvendiği oyunculardan biriydi. Kısa skorerleri tutturduğu bir profildeydi. Savunma odaklı düşünüyordu Obradovic onu ama ceza şutunu sokan fast-break hücumları bitiren, atletizm düzeyi yüksek bir oyuncu. Eğer olursa Fenerbahçe Beko için James Nunnaly hamlesi takımın çehresini ciddi anlamda değiştireceğini düşünüyorum.

Nunnaly, THY Euroleague kariyerinde 73 maça çıkarken, 8.2 sayı, 2.1 ribaunt, 1.6 asist ortalaması tutturdu. Bu karşılaşmaların 63’ünü Fenerbahçe’de, 10’unu ise Olimpia Milano formasıyla tamamladı.