Ana sayfa THY Euroleague Jan Vesely bunu da başardı! Yeni bir istatistik daha

Jan Vesely bunu da başardı! Yeni bir istatistik daha

Fenerbahçe Beko'nun yıldız basketbolcusu Jan Vesely, THY Euroleague'in 17. haftasında Khimki Moskova ile oynadıkları karşılaşmada attığı sayılar ile 2 bin sayı barajını geçmeyi başardı.

Fenerbahçe Beko’nun yıldız basketbolcusu Jan Vesely, THY Euroleague’in 17. haftasında Khimki Moskova ile oynadıkları karşılaşmada attığı sayılar ile 2 bin sayı barajını geçmeyi başardı.

Jan Vesely’nin maç öncesinde 1991 sayısı bulunurken, karşılaşmada attığı 17 sayı ile 2 bin sekiz sayıya ulaşmayı başardı.

Fenerbahçe Beko’nun resmi twitter hesabı da Jan Vesely’nin Euroleague efsanesi olma yolunda attığı bir başka adımı şöyle duyurdu:

Sarı-lacivertlilerin Khimki Moskova’ya 84-78 mağlup olduğu karşılaşmada Jan Vesely 17 sayı, 4 ribaunt, 3 asist, 5 top çalma istatistiği ile göz doldururken, sezonun genelinde ise 448 dakika süre alırken, 124 atışın 84’ünde isabet buldu ve 240 sayı atmayı başardı. Bir başka deyişle Vesely, ortalama 28 dakika süre alırken, maç başına 15 sayı, yüzde 67 atış yüzdesi yakalamayı başardı.

Fenerbahçe’nin yıldız oyuncusu ayrıca 21.8 verimlilik puanı ortalamasıyla ligin lideri konumunda ve ilk yarının en iyi oyuncusu ödülüne layık görüldü.