Ana sayfa THY Euroleague Jan Vesely sözünü tutuyor: İşte Avustralya’ya yapacağı yardım

Jan Vesely sözünü tutuyor: İşte Avustralya’ya yapacağı yardım

Fenerbahçe Beko'lu Jan Vesely geçtiğimiz günlerde yangınlardan çok fazla zarar gören Avustralya'ya yardım yapacağını açıklamıştı. Yardımın şeklini ise Fenerabahçe'nin attığı her sayı için 100 dolar olarak açıklamıştı.

jan-vesely

Fenerbahçe Beko’lu Jan Vesely geçtiğimiz günlerde yangınlardan çok fazla zarar gören Avustralya’ya yardım yapacağını açıklamıştı. Yardımın şeklini ise Fenerbahçe’nin attığı her sayı için 100 dolar olarak açıklamıştı.

Avustralya’da son 3 aydır yaşanılan yangınların etkisiyle zor zamanlar yaşanıyor. Bu zor günlerde dünyanın her yerinden kıta ülkesine yardımlar yağıyor.

EuroLeague’de geçtiğimiz hafta Chris Singleton ile Jock Landale yardımda bulunacağını açıklamasının ardından bu hafta başında Fenerbahçe’li Jan Vesely de yardımda bulunacağını söylemişti. Çift maç haftasına Fenerbahçe’nin Asvel ve Barcelona karşısında attığı her sayı için 100 dola yardımda bulunacağını söyleyen Çekyalı yıldız sözünü tutuyor.

Vesely’den Avustralya’ya 16 bin dolar

Sarı-lacivertlilerin dün Barcelona’ya 74-80’lik skorla mağlup olmasının ardından resmi sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Vesely şu ifadeleri kullandı:

Bu üzücü yenilgiye rağmen Avustralya’ya yardımda bulunacağım. 86+74 sayı = 16 bin dolar. Bu haftaya daha çok çalışmaya devam edelim ve önümüzdeki Cuma günü için hazırlanalım

Geçtiğimiz sezon yaşadığı sakatlığın ardından bu sezon başında geri dönen ancak yeniden sakatlanan Jan Vesely, bu hafta başında formasına yeniden kavuşmuştu. Barcelona karşısında 7 sayı, 6 ribaunt, 1 blok ile mücadeleyi tamamladı.