Ana sayfa THY Euroleague Jan Vesely’den Fenerbahçe’ye kötü haber! Dönüş tarihi…

Jan Vesely’den Fenerbahçe’ye kötü haber! Dönüş tarihi…

THY Euroleague'deki temsilcimiz Fenerbahçe Beko, yıldız ismi Jan Vesely'nin sakatlığı hakkında açıklamalarda bulunurken, dönüş tarihinin belirsiz olduğu bildirildi.

Jan Vesely, Fenerbahce Beko Istanbul

THY Euroleague’deki temsilcimiz Fenerbahçe Beko’nun yıldız ismi Jan Vesely’nin sakatlığının ciddi olduğu açıklandı.

Fenerbahçe Beko resmi internet sitesinde yaptığı açıklama ile Çekyalı basketbolcunun sakatlık durumu hakkında bilgiler paylaştı.

Yapılan açıklamada yıldız pivotun dizinde bulunan sakatlıktan dolayı idmanlara katılamayacağı ve dönüş tarihinin belirsiz olduğu belirtildi.

Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

Jan Vesely’nin yapılan detaylı sağlık kontrolleri sonucunda, oyuncumuzun sağ diz lateral tibia platosunda stres reaksiyonu teşhisi konulmuştur.
Sporcumuz, bu süreçte takım idmanlarına katılmayacak ve kendisi için belirlenen özel rehabilitasyon sürecini takip edecektir.
Jan Vesely’nin sağlık durumunun gelişimi her hafta düzenli olarak gözlemlenecek ve buna göre oyuncumuzun takım idmanlarına başlayacağı tarihe karar verilecektir.

Geçtiğimiz sezon THY Euroleague normal sezonda MVP seçilmesinin ardından Final Four döneminde sakatlık yaşayan Jan Vesely, bu sezon 11 maçın 8’inde forma şansı bulurken, 7.6 sayı ortalaması tuturdu.