Ana sayfa THY Euroleague Jasikevicius: “Fenerbahçe’nin başında Dünya’nın en iyi koçu var”

Jasikevicius: “Fenerbahçe’nin başında Dünya’nın en iyi koçu var”

Euroleague'de Zalgiris'in, Fenerbahçe'yi 79-76'lık skorla mağlup etmesinin ardından koç Surunas Jasikevicius açıklamalarda bulundu.

Jasikevicius:
Jasikevicius: "Fenerbahçe'nin başında Dünya'nın en iyi koçu var"

THY Euroleague çift haftası ikinci maçında Zalgiris Kaunas’ın, Fenerbahçe Beko’yu 79-76’lık skorla mağlup etmesinin ardından koç Surunas Jasikevicius açıklamalarda bulundu.

Sarunas açıklamasında maç sonunda skorun hangi taraf döneceğini bilemediklerini ancak skorun kendi taraflarına dönmesinden dolayı mutlu olduklarını söyledi:

Oyuncularımıza ve taraftarımıza tebrikler. Burada inanılmaz bir takım karşısında harika bir galibiyet aldık. Bizim için en önemlisi maçı ortaya getirmekti ve maçın sonunda skorun hangi tarafa döneceğini bilmiyorduk. Neyse ki bizim tarafımıza döndü ve kazandık. Çarşamba günkü performansımız sonrası bugünkü performanstan ötürü çok mutluyum ve umarım bu galibiyet, oyuncularımızın sisteme, birbirlerine ve burada yaptıklarımıza inanması için bir motivasyon kaynağı olur.

“Ülker Arena’da üçüncü galibiyetiniz oldu, bunu yapmayı başaran çok takım yok. Takımınız bu salonda oynamayı seviyor. Bu konuda neler söylemek istersiniz?” şeklindeki soruya Jasikevicius şu yanıtı verdi:

Ben bu salonda oynamayı çok sevmiyorum. Zeljko ile yemek yediğimiz anlar hariç burayı sevmiyorum çünkü burada harika bir atmosfer, harika bir taraftar desteği oluyor. Böyle söylemek yanlış olur.

Fenerbahçe’nin Obradovic döneminin sona erdirmesi durumunda Fenerbahçe Beko’dan teklif alması halinde tepkisinin ne olacağının sorulması üzerine Sarunas Jasikevicius, yerinden memnun olduğunu ve Obradovic’in dünyanın en iyi koçu olduğunu şu sözlerle ifade etti:

Bunlar tamamen varsayımsal şeyler. Geleceği bilemeyiz. Benim için en önemlisi iyi insanlar ve iyi organizasyon ile çalışmak. Kaunas’ta tam olarak bu durum var. Ben yerimden memnunum. Fenerbahçe’nin başında da Avrupa’nın, dünyanın en iyi koçu var.