Ana sayfa THY Euroleague Jasikevicius’tan Fenerbahçe açıklaması!

Jasikevicius’tan Fenerbahçe açıklaması!

Bu sezon Avrupa’da en büyük sürprizi yapan takım kuşkusuz Zalgiris Kaunas. Kimse şans vermiyorken önce ilk 8’e kalan ve sonra da Olympiacos‘u eleyip Final Four’a çıkan Zalgiris‘te mucizeyi yaratan Sarunas Jasikevicius’un geleceği ise hala soru işareti durumda.

Bununla ilgili Litvanyalı gazeteci Donatas Urbonas’a konuşan Sarunas Jasikevicius, Final Four’dan NBA’deki olası kariyerine kadar birçok soruya cevap verdi. Öne çıkan konu başlıklarından öne çıkan açıklamalar şu şekilde:

“NBA’e karşı karışık duygular besliyorum. Takımlar sizin gelip Yaz Ligi’nde çalışmanızı istiyor. Aileniz ve huzurunuzla tatil yapmak yerine Vegas’a gitmenizi istiyorlar. Bu sezon bu kadar stresli geçtikten sonra tek isteğim biraz olsun basketboldan uzaklaşmak.

Final Four’da diğer takımların bizden korktuğunu biliyorum. Zalgiris korkulacak bir takım olduğunu kanıtladı. Final Four’da zayıf takım yok. Ama elbette bazı takımlar bizle oynamaktan hoşlanıyor olabilir. Atmosferden etkilenen ve gergin olan takım biz olabiliriz.

Eğer Zalgiris’ten ayrılacaksanız gideceğiniz yerin durumunun daha iyi olması lazım. Tüm resim; proje, şehir, finansal potansiyel ve maaş. Bunların hepsine baktığınız zaman Zalgiris’in Avrupa’da çalışmak için en iyi yerlerden biri olduğunu görüyorsunuz.

Aç oyuncuları ve iyi karakterleri takımımızda bir arata getirmeye çalışıyoruz. Şüpheli karakterlerden kaçınıyoruz. Zafer için tek yolumuz disiplin olarak adanmış ve fiziksel olarak hazır ve birleşik oyuncular.”

Kaynak: Eurohoops