Ana sayfa THY Euroleague Jasikevicius’tan Fenerbahçe’ye gönderme: “Her takımı yenebiliriz”

Jasikevicius’tan Fenerbahçe’ye gönderme: “Her takımı yenebiliriz”

Tarihinde ilk kez Final Four mücadelesi verecek Litvanya temsilcisi Zalgiris Kaunas’ta Sarunas Jasikevicius mücadele öncesi Eurolegue’in resmi Youtube kanalına açıklamalarda bulundu.

Videoda takımın son dörde gelirken hangi maceralardan geçtiği anlatılırken Zalgiris’in koçu Jasikevicius Fenerbahçe Doğuş’un rakibi olmanın ve Obradovic’e karşı oynamanın nasıl bir duygu olduğunu anlattı.

Sezon başından beri, takımın bütçesi, oyuncu kalitesi kısıtlı olmasına rağmen, kimsenin Zalgiris’e şans vermemesine rağmen büyük hedeflerden bahseden Jasikevicius, Fenerbahçe maçından önce de geri adım atmadı;

“Sezon içerisinde EuroLeague’de aşağı yukarı tüm takımları yendik, herkesi yenebileceğimizi biliyoruz. Artık mesele en büyük sahnede olmaya odaklanmak, duygularımızı kontrol etmek, oyun planına uymak, pozisyon pozisyon düşünmek.” ifadelerini kullandı.

 

Sarunas Jasikevicius ayrıca akıl hocası olarak gördüğü eski koçu Zeljko Obradovic için övgü dolu ifadeler sarfederken onu şarşırtarak kazanmak istediğini dile getirdi:

“Obradovic’in üzerimde büyük bir etkisi var. Ne zaman tavsiyeye ihtiyacım olsa onu arayabileceğimi biliyorum. Koç Obradovic’in takımları sezonun en doğru anında en yüksek formuna çıkar. Onu şaşırtmak bize kalmış durumda. O her sahaya çıktığında daha iyi olmayı başaran bir koç.” diyerek sözlerine son verdi.

Fenerbahçe Doğuş – Zalgiris Kaunas Final Four Yarı Final mücadelesi 18 Mayıs Cuma günü Türkiye saati ile 19:00’da başlayacak.

[nousvideo id=”1″]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=wKX3tMXY92Q&format=ipad[/nousvideo]