Ana sayfa THY Euroleague Joffrey Lauvergne: “Buraya EuroLeague şampiyonu olmaya geldim!”

Joffrey Lauvergne: “Buraya EuroLeague şampiyonu olmaya geldim!”

Fenerbahçe’nin yeni transferi Joffrey Lauvergne, EuroLeague’in resmi sitesine yaptığı açıklamada Fenerbahçe’ye EuroLeague şampiyonu olmaya geldiğini ifade etti.

Euroleuague resmi sitesine konuşan Joffrey Lauvergne, küçük yaşlardayken Partizan’da oynamayı hedeflediğini ve ilerleyen senelerde Partizan forması giydiğini ifade etti.

Obradovic hakkında sorulan bir soruya Lauvergne, Obradovic ile ilgili Sırbistan’daki arkadaşlarından bilgi aldığını bu yüzden tanıştığında onunla ilgili bir sürpizle karşılaşmadığını söyledi.

“Obradovic çok talepkar biri, aynı zamanda çokta adil bir hoca. Obradovic’ten ne bekleyeceğini biliyorsun. Oyuncularıyla her zaman açık açık konuşuyor, tüm kupaları kazanmak istiyor bu yüzden de oyuncularından çok büyük beklenti içerisinde. Onunla konuştuğunuzda kim olduğunuzun hiçbir önemi yok, her açık bir şekilde, herkes ile aynı şekilde konuşuyor. Temel olarak çok dürüst ve senden ne istediğini bilmeni sağlıyor”

Lauvergne Fenerbahçe’ye gelmesinin sebebinin sadece Obradovic olmadığını, Fenerbahçe’nin her yıl EuroLeague’de büyük başarılar yakaladığını ve İstanbul’u çok sevdiğini söylerken şu ifadeleri kullandı:

“Fenerbahçe’nin çok büyük bir spor kulübü olduğunu ve EuroLeague’de her yıl başarıya gidiyor, Fenerbahçe taraftarının coşkulu olduğunu biliyorum. İstanbul’da yaşamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Sadece basketbolla değil farklı şeylerle de ilgileniyorum. Farklı kültürleri öğrenmekten zevk alıyorum, İstanbul’da tarihi bir şehir, burada her yeri gezmek istiyorum. Geldiğim günden beri çok fazla antreman yapıyoruz. Bu yüzden gezmek için fırsat bulamadım. Yakında istanbul’u gezeceğim”

EuroLeague’in çok büyük hayranı olduğunu söyleyen Joffrey Lauvergne, her hafta başka ülkelere, başka şehirlere gitmenin çok güzel olduğunu dile getirirken şöyle konuştu:

“Her zaman Euroleague’in hayranı oldu. Bir hafta İspanyol takımıyla, gelecek hafta Rus takımıyla ve sonraki hafta Yunan takımıyla oynamayı seviyorum. Avrupa’da seyahat etmeyi çok seviyorum, basketbol gittiğiniz her yerde biraz daha farklı oynanıyor. Avrupa’da basketbol akıllı basketbolcular ile oynanıyor.”    

Partizan’dayken bile Fenerbahçe’de oynamak istiyordum

Her zaman hedefleri olduğunu söyleyen Joffrey Lauvergne, şimdiki hedefinin Fenerbahçe’de EuroLeague’i kazanmak olduğunu ifade etti.

Partizan’da oynarken iki hedefim vardı NBA’da oynamak ve Fenerbahçe’de oynamak. ABD’ye giderek NBA’da oynadım ve Fenerbahçe’den teklif geldiğinde memnuniyetle buraya geldim. 

Son yıllarda bir çok takımda oynadım, bir takıma uyum sağlamak benim için hiçbir zaman sorun olmadı. Ben burada Fenerbahçe’nin atmosferinin tadını çıkarmak ve EuroLeague’i kazanmak istiyorum. Benim için en önemli şey bu.

çeviri basketbola.com