Jordan Loyd sırtladı Kızılyıldız, CSKA Moskova’yı devirdi (ÖZET)

Turkish Airlines EuroLeague'de Kızılyıldız, CSKA Moskova'yı misafir etti. Kızılyıldız karşılaşmadan 86-84'lük skorla galip ayrıldı.

Turkish Airlines EuroLeague’in 2020-2021 sezonunun beşinci haftasında Kızılyıldız, CSKA Moskova’yı misafir etti. Kızılyıldız karşılaşmadan 86-84’lük skorla galip ayrılan taraf oldu. Bu mücadeleyle Kızılyıldız dördüncü maçında ikinci galibiyetini alırken, CSKA Moskova ise beşinci maçında üçüncü mağlubiyetini aldı.

İlk yarıyı önde tamamlamayı başaran CSKA Moskova karşısında Kızılyıldız skor farkını çok açmamayı ve mücadelede kalmayı başardı. Üçüncü çeyrekte Kızılyıldız öne geçmeyi başarsada bu üstünlüğü koruyamadı ve CSKA çeyreği önde tamamladı.

Son çeyrekte skor farkını belirli seviyede tutan Kızılyıldız mücadelenin bitmesine bir dakika kala öne geçmeyi başardı. Fakat CSKA, molaya giderek skor üstünlüğünü yeniden eline aldı. Bu hamlenin ardından Kızılyıldız da molaya gitti ve skorda eşitlik sağlandı. Son atışlarda isabet olmayınca maç uzatmaya gitt. Uzatmalarda Emanuel Terry’in sayılarıyla başlayan Kızılyıldız skor üstünlüğünü eline aldı. Mücadelenin bitmesine saniyeler kala iki sayı geride olan CSKA, son atışını başarılı bir şekilde gerçekleştiremeyince Kızılyıldız sahadan galip ayrıldı.

Oyunun en skorer ismi Kızılyıldız’lı oyuncu Jordan Loyd oldu. Loyd 31 sayı, 6 ribaundla takımını sırtlamayı başardı. Corey Walden ise 12 sayıyla Loyd’u takip etti. Marko Jagodić 11 sayı üretirken Emanuel Terry’de 10 sayıyla galibiyete destek oldu.

CSKA Moskova tarafında ise Daniel Lorenzo Hackett 29 sayı, 5 ribaundla takımın en skorer ismi oldu. William Dalen Clyburn 18 sayıyla Hackett’a eşlik etti.

Birinci çeyrek: 18-20
İkinci çeyrek: 35-43
Üçüncü çeyrek: 46-51
Dördüncü çeyrek: 73-73
Birinci uzatma: 86-84