Ana sayfa THY Euroleague Kalinic’ten Bogdanovic ve Udoh açıklaması!

Kalinic’ten Bogdanovic ve Udoh açıklaması!

Euroleague’deki son durumlarından, teknolojiye, özel hayatına, sosyal medyaya kadar birçok konuda açıklamalarda Kalinic, Doncic’den de bahsetmeden edemedi.

Ayrıca geçtiğimiz yaz Hırvat futbolcu Nikola Kalinic ile karıştırılmasından da bahseden yıldız basketbolcu ‘yalancı’ damgası yediğini söyledi.

“DEPLASMANDA HARİKA GALİBİYETLER ALDIK”

Sözlerine Euroleague’de aldıkları deplasman galibiyetleriyle başlayan Kalinic, Panathinaikos’u Atina’da yenmiş olmanın keyfinden şu sözlerle bahsetti:

“Panathinaikos‘a karşı Atina’da keyifli bir galibiyet aldık. Bu tarz atmosferlerde galip gelmez her zaman harikadır. Çünkü Olympiakos, Panathinaikos ve Barcelona gibi takımları deplasmanda yenmek hiç kolay değil. Şimdi önümüzdeki 5 maçın 4’ünü evimizde oynayacağız. Henüz sezonun yarısına dahi gelmedik ve konsantre olup çalışmaya devam etmeliyiz. Önümüzde gerçekten çok uzun bir yol var. Size dürüst olacağım… Harika oynuyoruz fakat çalışmaya devam edip formumuzu sezon sonuna kadar korumalıyız.”

GEÇTİĞİMİZ YILA GÖRE DAHA ‘AÇ’ OYNUYORUZ”

THY Euroleague’de geçtiğimiz yıl finalde Real Madrid’e kaybederek kupaya ulaşamamalarının uzun süre akıllarından çıkmadığını aktaran Kalinic, bu sezon geçtiğimiz sezona göre daha aç basketbol oynadıklarını söyledi:

“Bazılarımız uzun bir süredir beraber oynuyor ve elbette bunun da yardımcı oluyor. Koçlar takımın çekirdeğini bir arada tutmaya çalışıyor çünkü o zaman her şey daha kolay oluyor. Koçların birçok şeyi tekrar açıklamaya gerek duymuyor çünkü tecrübeli oyuncular zaten o durumları yaşamış oluyor. Şunu söylemem lazım… Geçtiğimiz seneye göre çok daha motiveyiz. Geçen sezonu finalde kaybederek tamamladık ve bu da uzun bir süre aklımızın bir köşesinde yer aldı. Bu da geçen yıla göre daha “aç” olmamızın nedenlerinden biri ve bizim daha sert oynamamızı sağlıyor. Böyle olunca diğer şeyler de arkasından geliyor.”

“DONCİC’İ GÖRDÜKÇE FİNALİN ACISI HAFİFLİYOR”

Euroleague’in tepesinde bulunan takımların her yıl yerini korumasının sebebinin ana kadroyu korumak olduğunu söyleyen Kalinic, Doncic’in NBA’de başarılı bir sezon geçirmesinin kendisini mutlu ettiğini şu sözlerle ifade etti:

“Baktığınız zaman EuroLeague’in en iyi takımları aynı zamanda ana oyuncularını uzun süre kadroda tutmuş takımlar. Muhtemelen bu nedenle puan durumunun da en üstlerinde yer alıyorlar. Çok fazla oyuncu ayrılmasa da birinden bahsetmem lazım. Luka Doncic’in NBA’de yaptıklarını görünce geçtiğimiz sezonki EuroLeague finalinin acısı biraz olsun hafifliyor. Onun için çok mutluyum. Luka’nın iyi oynaması, EuroLeague ve buradaki seviye hakkında da güzel sözler sarfedilmesini sağlıyor.”

“BOGDAN VE UDOH’UN YERİNİ DOLDURMAYA ÇALIŞTIK”

Geride kalan sezonda Ekpe Udoh ve Bogdanovic’in takımdan ayrılmasıyla sıkıntı yaşadıklarını ancak bu sezon da şampiyon oldukları sezondaki gibi ritim olduğunu o sezonki gibi hissettiklerini aktaran yıldız basketbolcu bloğunda şu ifadeleri kullandı:

“Geçtiğimiz sezon Bogdan Bogdanovic ve Ekpe Udoh’un boşluğunu doldurmak zorundaydık. Bu kez ise ana oyuncular yerlerinde duruyor. 2 sezon önce Bogdan, Udoh, Bobby ve ben, birlikte bir sürü maça çıkmamızın ardından bir ritim tutturup aynı amaç etrafında birleşmiştik. Bu sezon da aynısını hissediyorum. Oyunculara bakıyorum ve hem hücumda hem savunmada neler yapmak istediklerini biliyorum. Bazen rakipteki bir zayıflığı sezdiğimiz zaman hemen aynı seti oynamamız gerektiğini bilerek göz göze geliyoruz. Şu ana kadar iyi oynuyoruz. Bazen bu sezonun bu kadar erken kısmında iyi oynamak beni korkutuyor. Umuyorum ki en önemli anlarda, bahar aylarında oyunumuzu daha da yukarı çıkaracağız.”

“KİMSE TÜM SEZON KAZANAMAZ, MAĞLUBİYETLER GELECEK”

Bütün maçları kazanamayacaklarını, tüm sezon her maçı kazanabilecek bir takım olmadığını dile getiren Kalinic, yapmaları gerekenin bir arada kalmak olduğunu söyledi:

“Mağlubiyetler gelecek. Kimse tüm sezon boyunca kazanmaya devam edemez. Bizim yapmamız gereken şey bir arada kalmak. Bu hafta, harika bir kadro kuran Milano ile oynayacağız. Hala takımdaki oyuncuların neler yapabileceklerini ve kimyalarını oturtmaya çalışıyorlar fakat sahip oldukları yeteneklerle her takımı yenecek bir kadroya sahipler. Ardından CSKA ve Madrid ile içerde oynayıp Buducnost’a konuk olacağız. Eğer evimizdeki maçları kazanamazsak bu 11 maçlık seri unutulacaktır. Aralık ayında oynanacak tüm maçlara konsantre olmamız gerek. Elbette geçen finalin rövanşı Madrid maçını takvimde işaretledik. Bazı oyuncuları kadrodan ayrılsa da hemen hemen aynı takıma sahipler. Geçen sezon onları Madrid’te yensek de onlar bizi İstanbul’da ve EuroLeague finalinde yenmişlerdi. CSKA, Olympiakos, Panathinaikos ve Madrid’e karşı olan rekabetimiz, turnuvayı daha da ilgi çekici hale getiriyor. Bu tür maçları oynamak çok zevkli.”

“TWİTTER’DA BANA FUTBOLCU KALİNİC YÜZÜNDEN KÜFÜR ETTİLER”

Hırvatistanlı futbolcu ‘Nikola Kalinic’ ile isim benzerliği yüzünden sıkça karıştırılan yıldız basketbolcu, geçtiğimiz yıl dünya kupası kadrosundan çıkarılan futbolcu yerine kendisine çokça küfür içerikli mesajın geldiğini ifade etti:

“Sosyal medya hakkında da biraz konuşmak istiyorum. Hırvat futbolcu Nikola Kalinic, bu Atletico’da gol attı. Son zamanlarda kafam karışmıyor ama Dünya Kupası sırasında bunu yaşadım. Hırvat Milli Takım kadrosundan atıldı, ardından Hırvatistan finale çıktı. İnsanlar onun ben olduğumu düşünürek twitter’da bana küfretmeye başladı. İlk başta neler olduğunu kavrayamadım, çünkü iyi bir futbol seyircisi sayılmam. Şunu düşündüm: “Belki kötü bir şey söyledim ama bu kadar küfür yemeyi de hak etmiyorum”. Ardından onlara benim futbolcu Kalinic olmadığımı söylediğimde insanlar bana “yalancı” dediler. Eğer kim olduğumu benden daha iyi biliyorsanız peki… Çılgıncaydı. Bu durum sosyal ağlar hakkında konuşmak istememi de doğurdu çünkü işler çığrından çıkıyor. Nikola Kalinic adında bir basketbol oyuncusu olduğunu öğrenmeniz yalnızca 2 tık ötede. Fakat bilgiyi kontrol etmeden yorum yapmak bu tip insanların kolayına geliyor.”

“ELİMİZDEKİ GÜCÜN FARKINDA DEĞİLİZ”

Teknolojinin ilerlemesiyle yalnızca iki ‘tık’ ile aradığımız tüm bilgilere ulaşabildiğimizi söyleyen Kalinic, Tesla ve Einstein gibi insanların bu devirde yaşıyor olsaydı ne büyük buluşlar yapabileceklerini söylerken, şimdinin insanlarının ise bu teknolojiyi sadece selfie ve komik videolar çekmek ile harcadıklarını söyledi.