Ana sayfa THY Euroleague Khimki Koçu: “Fenerbahçe’nin sezon başındaki mağlubiyetlerinin sebebi…”

Khimki Koçu: “Fenerbahçe’nin sezon başındaki mağlubiyetlerinin sebebi…”

THY Euroleague'in 28. haftasında Fenerbahçe Beko ile karşılaşacak Khimki'da Koç Rimas Kurtinaitis maç önü görüşlerini paylaştı.

Khimki Koçu:

THY Euroleague’in 28. haftasında Fenerbahçe Beko ile karşılaşacak Khimki’da Koç Rimas Kurtinaitis maç önü görüşlerini paylaştı.

Rimas Kurtinaitis yaptığı açıklamada, Fenerbahçe’nin sezon başında aldığı mağlubiyetlerin sakatlıklardan kaynaklandığını, 2017’de şampiyon olan takımın çekirdeğini koruduklarını ve takımın başında Euroleague’in en iyi koçu olduğunu söyledi.

Fenerbahçe Beko şu anda tam kadro. Sadece Sloukas‘ın bize karşı oynayıp oynamayacağını bilmiyoruz. Sezon başında aldıkları kötü sonuçlar, sakatlıklardan kaynaklanıyordu. Onlar playoff için bizim doğrudan rakibimiz. 2017’de şampiyon olan kadronun çekirdeğine sahipler ve EuroLeague’in en iyi koçları hala başlarında. Oyun her iki tarafında da her pozisyon için çok iyi oyuncuları var ve bu yüzden de bizim için hiç kolay bir maç olmayacak.

[ilgili_yazi id=20540]

Geçtiğimiz gün Zalgiris karşısında mağlup olmalarını da değerlendiren Kurtinaitis, 3 maç arka arkaya kazanmalarının ardından Zalgiris karşısında daha iyi olacaklarını düşündüklerini ancak bunun gerçekleşmediğini ifade etti.

Deplasmanda kaybettiğimiz için ruh halimiz pek iyi değil. Kaunas’a üst üste 3 galibiyet ve umutla gittik fakat kaybettik. Daha iyi oynayacağımızı düşünüyorduk ama yine de bence Zalgiris‘e karşı bazı bölümleri iyi oynadık. Maçın gidişatını değiştirebilirdik fakat olmadı. 9 sayıdan fazla farkla kaybederek ikiliyi vermemiz çok üzücü oldu. Fakat o dündü ve bunu unutup, yeni bir mücadeleye hazır olmalıyız. Playoff için iyi bir şansımız var. Sorunlarımızı biliyoruz ve bunları çözmeye çalışıyoruz

Maç önü görüşlerini paylaşan Khimki’nin yıldız isimlerinden Janis Timma ise koçu Kurtinaitis gibi Fenerbahçe’nin sezon başındaki mağlubiyetlerinin sakatlıklardan kaynaklandığını vurgularken şöyle konuştu:

Fenerbahçe çok tecrübeli bir takım. Üst üste harika sezonlar geçiren bir takımları ve harika bir koçları var. Bu sezonun başında sakatlıklar yüzünden iyi bir performans sergileyemediler. Kendi oyunlarını bulamadılar ama şimdi tam kadrolar ve Malcolm Thomas gibi isimleri de kadrolarına eklediler. Şu anda iyi bir ritim içerisindeler. Her maç çok önemli çünkü playoff tehlikede! Evimizde oynasak bile bizim için zor olacak. Sonucu birkaç küçük nokta belirleyecek. Bu yüzden maksimum çaba göstermeli ve kazanmaya çalışmalıyız