Ana sayfa Ekstra Kirilenko’dan Shved’e Övgü

Kirilenko’dan Shved’e Övgü

Turnuvanın favorilerinden Hırvatistan’ı devirmelerinden dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren Kirilenko, çeyrek finaldeki rakipleri Yunanistan ve takımın yıldızı Aleksei Shved hakkında açıklamalarda bulundu.

“Son karşılaşmamızda tur atlayan taraf şampiyon olmuştu. Umarım turu biz geçeriz ve bu durum yeniden tekrarlanır. Hırvatistan maçı ve turnuvadan bahsedecek olursak, Shved ne zaman ne gerekiyorsa onu yaptı. Bireysel olarak harika bir oyuncu ve arkadaşlarını oyuna dahil etmesi gerektiği zaman onlarla birlikte oynuyor. Bu şampiyonada her maç daha ileriye gittiğini düşünüyorum. Her maç aşama kaydediyor. Herkesi oynatan bir lider, ben de zaten bunu görmek istiyorum” dedi.

Yunanistan takımının efsanelerinden de bahseden Andrey Kirilenko, “Dimitris Diamantidis, Vassilis Spanoulis, Theodoros Papaloukas gibi oyuncuları kadronuzda görmeyi elbette istersiniz. Yaşlarının hiçbir önemi olmaz” ifadelerini kullandı.

Putin’e Davet

Rusya Basketbol Federasyonu Başkanı Andrei Kirilenko, çeyrek final öncesinde takıma destek adına devlet başkanı Putin’i İstanbul’a davet etti.