Ana sayfa Ekstra Kobe ödülü aldı! LeBron’a sahip çıktı!

Kobe ödülü aldı! LeBron’a sahip çıktı!

Hollywood’taki Dolby Tiyatrosu’nda düzenlenen 90’ıncı Akademi Ödülleri (Oscar) gecesinde, Bryant’ın yazdığı ve Glen Keane’in yönettiği “Dear Basketball” (Sevgili Basketbol) adlı yapım, “En İyi Kısa Animasyon” ödülüne layık görüldü.

Los Angeles Lakers efsanesi ödülünü bizzat aldı ve kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Sözlerine bu özel ödülü mümkün kılanlara teşekkür etmek yerine spor dışındaki konulara el atan başta LeBron James gibi basketbolculara “Çenenizi kapatın, topunuzu sürün” diyen Fox Sports’tan Laura Ingraham’i hedef alarak başladı.

 

[nousvideo id=”1″]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=VsRKWVNW6So&format=ipad[/nousvideo]

 

Kobe, Trump’ı hedef alan sözleriyle gündem olan LeBron’a ve basketbol dışı konularda ses yükseltip mesajlar veren tüm diğer meslektaşlarına şu sözlerle destek verdi:

“Bu filmin oluşumunu sağlamış olabilirim. Ama biliyorsunuz biz basketbolcuların çenesini kapatıp top sürmesi gerekiyormuş. Ben yine de bundan biraz daha fazlasını yapabildiğimiz için mutluyum.”

İŞTE KOBE’NİN OSCAR ALDIĞI KISA FİLM ANİMASYON:

[nousvideo id=”1″]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=0sRxz5GF3Yo&format=ipad[/nousvideo]

 

Dışarıdan bakınca “Ha kısa animasyon listesinde Kobe’nin ismini görmüşler, basıp geçmişler” gibi gözükebilir. Ama bu görünüş sadece filmi izleyene kadar sürdürülebilecek bir şeydir. Çünkü beş dakika süren, ilk galasını Tribeca Film Festivali‘nde yapan, Kobe Bryant’ın forma emeklilik töreninde de oynatılan, müzikleri ustaların ustası John Williams tarafından bestelenmiş ve aynı zamanda dünyanın tamamı 1HB kalemle üretilmiş tek kısa filmi olma özelliğini taşıyan Dear Basketball gerçekten de nefes kesici bir iş.

Hele ki Kobe’yi tanıyor, biliyorsanız. Belirli bir nesil için bu evrensel diye düşünüyorum. Bir nesil içinde spesifik bir grup var. NBA maçlarını önce Kanal D, sonra NTV’den takip eden. Murat Murathanoğlu, Murat Kosova ve Kaan Kural üçlüsünü şu an görse ellerini öpecek. Lüzumsuz yere annesine babasına uzun kol bandı aldırmış. Reebok vitrinlerine uzun uzun bakmış. NBA Live serisine smaç yarışması modunun geldiği günü hâlâ hatırlayan. O nesil içindeki o grup Kobe’nin son saniye toplarını airball ile tamamladığı günlerden, Dear Basketball şiirine kadar tüm kariyerine şahit oldu. Şahit olurken özeldi zaten, biliyorduk. Bu kısa film ve ona verilen ödül ile birlikte özelliği de iyice tasdiklenmiş oldu.