Ana sayfa Ekstra Kobe’ye Göre Kötü Değil!

Kobe’ye Göre Kötü Değil!

NBA’de son yıllarda özellikle iki takımın diğer takımlara oranla çok daha kuvvetli olduğu tartışmaları yapılıyor. Tahmin edeceğiniz üzere bu iki takımdan biri Golden State Warriors, bir diğeri de Cleveland Cavaliers. Son iki NBA Finali’nde karşı karşıya gelen bu iki takım hem kadro derinlikleri hem de kadrolarında yer alan yıldız oyuncu sayısıyla diğer 28 takıma oranla bir üst sınıf gibi görünüyor. NBA Play-Off’larında bu yıl da hem ilk turda hem de ikinci turda iki takım da rakiplerini 4-0’lık serilerle geçmeyi başardı. Bu durum ile ilgili eski NBA yıldızlarından Charles Barkley “NBA hiç bu kadar kötü olmamıştı. Bu lig artık sıkıcı. Golden State Warriors ve Cleveland Cavaliers haksız rekabet sağlıyor” demişti.

Bu yıl da Golden State Warriors ile Cleveland Cavaliers’ın NBA Finali oynaması ihtimali NBA efsanesi olan Kobe Bryant ‘a soruldu.

Kobe Bryant ise bu iki takımın diğerlerinden daha iyi olmasını normal bulduğunu söyledi. Kobe, “Bu durum neden basketbol ve NBA için kötü olsun, bunun hiç mantığı yok. Başkalarından daha üstün olarak görülmenin ya da daha iyi olmanın neresi kötü? Mesela bu sabah uyanacağımı biliyorum ve bu kötü bir şey değil” dedi.

Golden State Warriors ile Cleveland Cavaliers bu yıl da finalde karşılaşırsa, NBA’de ilk kez aynı takımlar üst üste 3 defa final oynamış olacak.