Ana sayfa THY Euroleague Koronavirüs Euroleague’i etkileyecek! Milano Kaunas maçı ertelenebilir

Koronavirüs Euroleague’i etkileyecek! Milano Kaunas maçı ertelenebilir

THY Euroleague'in 26. haftasında Litvanya ekibi Zalgiris Kaunas ile İtalya ekibi Olimpia Milano arasında oynanacak mücadele Koronavirüs sebebiyle ertelenebilir.

olimpia-milano-zalgiris-kaunas

THY Euroleague’in 26. haftasında Litvanya ekibi Zalgiris Kaunas ile İtalya ekibi Olimpia Milano arasında oynanacak mücadele Koronavirüs sebebiyle ertelenebilir.

Litvanya’da oynanacak mücadele öncesi, Litvanya Sağlık Bakanlığı açıklama yaparak, oynanacak bu mücadele öncesinde endişe duyduklarını ifade etti.

Mücadelenin Litvanya’da oynanması sebebiyle, Zalgiris Kaunas maçın ertelenmemesini talep ederek, maçın planlanan tarihte oynanamasını istedi. Milano cephesi de Kaunas’a gitmek için herhangi bir kısıtlamaları olmadığını belirtti.

Maçın ertelenip, etlenmeyeceği kararında son sözü komisyon söyleyecek.

Eğer Zalgiris-Milano maçı ertelenmezse 28 Şubat cuma günü oynanacak.

Bilindiği üzere Çin’de başlayan Coronavirüs salgını, İtalya’ya sıçramış; bugüne dek İtalya’da 219 kişinin virüsten etkilendiği ve bu kişilerden 5’inin hayatını kaybettiği hükümet tarafından açıklanmıştı.

Bu Litvanya’da oynanacak olması sebebiyle ertelenmese bile, İtalya’da Milano’nun ev sahipliğinde oynanacak 3 Mart’ta Real Madrid, 12 Mart’ta Olympiacos Piraeus, 27 Mart’ta Asvel ve 9 Nisan’da  CSKA Moscova maçının ertelenme ihtimali yüksek görünüyor.