Ana sayfa THY Euroleague Kostas Sloukas Alba Berlin karşısında kariyer rekoru kırdı!

Kostas Sloukas Alba Berlin karşısında kariyer rekoru kırdı!

Fenerbahçe Beko'nun Alba Berlin'i 107-102'lik skorla mağlup ettiği karşılaşmada Yunan yıldızı Kostas Sloukas 39 verimlilik puanıyla kariyer rekoru kırdı.

Kostas Sloukas - Fenerbahçe Beko İstanbul

Fenerbahçe Beko’nun Alba Berlin’i 107-102’lik skorla mağlup ettiği karşılaşmada Yunan yıldızı Kostas Sloukas 39 verimlilik puanıyla kariyer rekoru kırdı.

Sloukas mücadelede 40 dakika sahada kalırken 5/6 iki sayılık, 13/13 serbest atış isabetiyle 23 sayı üretirken, 10 asist ve 3 ribaunt alarak 39 verimililik puanı topladı ve kariyer rekoru kırdı.

Ayrıca bu performansıyla maçın oyuncusu seçilen Sloukas, karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada mücadele sırasında dönem dönem konsantrasyon sorunları yaşadıklarını ancak genel olarak iyi bir maç ortaya koyduklarını söyledi.

Yunan yıldızın açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

“KONSANTRASYON SORUNLARI YAŞADIK”

Çok önemli bir galibiyet aldık. ALBA Berlin çok zorlu bir takım. Bu maçın zor geçeceğini biliyorduk. Koç bana inandıkça ben de takıma yardımcı olmaya hazırım. Bazen konsantrasyon sorunları yaşadık ama genelde kötü oynamadık.

“BÜTÜN HAFTA BUNA ÇALIŞTIK”

ALBA Berlin 14 sayı önde olsa da geride olsa da aynı basketbolu oynuyor. Yüksek tempoya hazırlıklı olmalıydık ve bütün hafta da buna çalıştık. Onların temposunda oynamayı başardık. Bazen konsantrasyonumuzda sorunlar oldu ama en önemli olan şey maçı kazanmayı başardık.

“İDMAN YAPMAYA İHTİYACIMIZ VAR”

Sakatlarımız vardı. Herkes mümkün olduğunca hızlı şekilde yardımcı olmak istiyor. Birlikte idman yapmaya ihtiyacımız var. Çalışmaya devam edeceğiz.