Ana sayfa THY Euroleague Krunoslav Simon’dan umut verici açıklamalar

Krunoslav Simon’dan umut verici açıklamalar

Krunoslav Simon yaptığı açıklamada ING Basketbol Süper Ligi'nin yeniden başlayacağına inancının olduğunu ifade etti.

Krunoslav Simon

Anadolu Efes’te Covid-19 sebebiyle yabancı oyuncuların bazıları ülkelerine dönmelerine rağmen bazıları ise Türkiye’de kalmayı tercih etti.

Türkiye’de kalmayı tercih eden isimlerden Krunoslav Simon, Sportske Novosti‘ye açıklamalarda bulundu.

Krunoslav Simon yaptığı açıklamada ING Basketbol Süper Ligi’nin yeniden başlayacağına inancının olduğunu ifade etti.

Simon’un açıklamaları şu şekilde:

Her gün farklı bilgiler geliyor ama bilgilerden anladığım kadarıyla Türkiye Ligi’nin devam edeceğini düşünüyorum. Çünkü çok fazla ilgi var. Amerika’ya giden bazı yabancı oyuncular geri dönemeseler bile. Bununla birlikte asıl problem; her şeyin nasıl gözükeceği olacak. Birçok soru işareti var. On yabancı oyuncumuz var. Halen beşi İstanbul’da. Türkiye Ligi’nin geleceği için bir toplantı yapılacak ve bana öyle geliyor ki ligin oynanmasına karar verilecek.

Efes Genel Menajeri Alper Yılmaz ise geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile bütçede küçülmeye gidebileceklerini ifade ederken, Simon’a bu sorunun sorulması üzerine; kulüpte kalacağına inandığını söyledi:

Gelecek sezon için opsiyonum var ama anladığım kadarıyla kalma şansım var çünkü Efes kadrosunu çok fazla değiştirmek istemiyor. Şu anda 10 yabancımız var. Bazıları sakatlıklar geçirdi. Efes‘in planı yabancı oyuncu sayısını 7-8 oyuncuya düşürmek.