Ana sayfa THY Euroleague Larkin kimsenin söylemediğini söyledi: “Euroleauge şampiyonu…”

Larkin kimsenin söylemediğini söyledi: “Euroleauge şampiyonu…”

THY Euroleague'de temsilcimiz Anadolu Efes'in Yunan ekibi Olympiakos'u 86-67'lik skorla mağlup etmesinin ardından maçın yıldızlarından Shane Larkin açıklamalarda bulundu.

THY Euroleague’de temsilcimiz Anadolu Efes’in Yunan ekibi Olympiakos’u 86-67’lik skorla mağlup etmesinin ardından maçın yıldızlarından Shane Larkin açıklamalarda bulundu.

Larkin açıklamasında galibiyetin kilit noktasının savunmada kendilerini geliştirmek olduğunu vurgularken, sözlerinin son bölümünde ise Efes’te sezon başından beri herkesin ağzına almaya çekinde “Euroleague Şampiyonluğu” ifadesini ilk kez kullandı.

Shane Larkin’in maç sonunda yaptığı açıklamalardan satırbaşları şu şekilde:

“SAVUNMADA KENDİMİZİ GELİŞTİRDİK”

Savunmada daha iyi oynamamız gerektiğini biliyorduk. Maçın başlarında biraz kolay sayılar verdik. Milutinov bazı kolay sayılar buldu. Savunmada konsantre olmamız gerektiğini biliyorduk. Hücumumuz zaten buradan besleneceğinin farkındaydık. Savunmada kendimizi geliştirmeliydik ve galibiyetin kilit noktası da bu oldu.

“EUROLEAGUE’İ KAZANACAK YETENEĞİMİZ VAR”

Geçen seneden birçok oyuncumuz burada ve birkaç çok iyi oyuncu eklemeyi başardık. Geçen sezon gidebildiğimiz yere gidip son maçı kazanacak kadar yeteneğimiz var. Hepimiz buna odaklandık. Şu anda bunu düşünemeyiz ve maç maç gitmeliyiz. Ama ana hedefimiz EuroLeague’i kazanmak ve bence bunu yapacak yeteneğimiz var.

Shane Larkin, Olympiakos karşısında 30 dakika süre alırken, 24 sayı, 6 ribaunt, 3 asist, 31 verimlilik paunıyla maçın oyuncusu seçildi.