Ana sayfa THY Euroleague Larkin ve Micic, Pire deplasmanında Efes’i galibiyete taşıdı!

Larkin ve Micic, Pire deplasmanında Efes’i galibiyete taşıdı!

THY Euroleague'in 7. haftasında temsilcimiz Anadolu Efes, deplasmanda konuk olduğu Olympiakos'u 86-67'lik skorla mağlup etti.

Larkin ve Micic, Pire deplasmanında Efes'i galibiyete taşıdı!
Larkin ve Micic, Pire deplasmanında Efes'i galibiyete taşıdı!

THY Euroleague’in 7. haftasında temsilcimiz Anadolu Efes, deplasmanda konuk olduğu Olympiakos’u 86-67’lik skorla mağlup etti.

Efes’te geçtiğimiz sezon harikalar yaratan Shane Larkin ile Vasilije Micic’in üstün performansı galibiyette büyük rol oynadı.

Bu sonuçla Efes, 5. galibiyetini elde ederken, Olympiakos ise 5. kez sahadan mağlup ayrılan taraf oldu ve kötü giden tabloyu düzeltemedi.

Mücadeleye iyi başlayan taraf Olympiakos olurken ilk dakikaları 9-4 önde geçti. Efes’te ise Micic’in basketleri temsilcimizi 9-10 öne çıkardı. Çeyrek karşılıklı basketler ile geçilirken, Olympiakos ilk çeyreği 24-21 önde geçti.

İkinci çeyreğin hemen başında 8-1’lik seri yapan Efes skoru 25-29’a getirdi. Dunston’ın da katkısıyla temsilcimiz farkı 8 sayıya kadar çıkardı (28-36). Çeyreğin kalan bölümünde Micic ile Larkin’in devreye girmesiyle lacivert-beyazlılar farkın açılmasını sağladı ve soyunma odasına 35-53 önde girdi.

Mücadelenin ikinci yarısına iyi başlayan taraf Olympiakos olurken, 8-1’lik seri ile farkı tek hanelere indi. Ancak temsilcimiz toparlanarak 5-0’lık seri yaptı ve yeniden farkı açmaya başladı. Hücumlardan organize olan temsilcimiz ribauntlar konusunda yaptığı hatalar ile farkı açmayı başaramadı. Ama mücadelenin final periyoduna 9 sayılık fark ile 58-67 önde girdi.

Olympiakos son çeyreğe üçlükle başlayarak farkı 6 sayıya indirdi. Devamında Shane Larkin ve Micic’in sayılarıyla oyunu kontrol altına alan temsilcimiz, Larkin’in üst düzeydeki performansıyla Olympiakos’un geri dönüşüne izin vermeyerek 67-86’lık skorla Pire deplasmanında kazanmayı başardı.