Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Larkin virüs sebebiyle mi oynamadı? Ergin Ataman sebebi açıkladı

Larkin virüs sebebiyle mi oynamadı? Ergin Ataman sebebi açıkladı

ING Basketbol Süper Ligi'nin 23. haftasında Ankara deplasmanında Türk Telekom'u 81-103'lük skorla geçen Anadolu Efes'te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Anadolu Efes'in yıldızı Shane Larkin'in belgeseli yayınlandı (Tr Altyazılı)

ING Basketbol Süper Ligi’nin 23. haftasında Ankara deplasmanında Türk Telekom’u 81-103’lük skorla geçen Anadolu Efes’te koç Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Koç Ataman yaptığı açıklamada, Shane Larkin’in sakatlığı sebebiyle forma giyemediğini Bryant Dunston’ın ise bebeği olduğu için Ankara’ya getirilmediğini ifade ederken, diğer yabancıların ise yabancı oyuncu kadro tercihi sebebiyle şans verilmediğini söyledi.

Koronavirüs konusu ile ilgili de konuşan Ataman, bu şartlarda oynamanın zor olduğunu, tüm insanlığın en kısada bu virüsten mücadelesini kazanmasını dilediğini ifade etti.

Ataman’ın maç sonu görüşleri şu şekilde:

Bu şartlarda maç oynamak kolay değil ama oyuncularımı ciddiyet ve profesyonelliklerinden dolayı kutluyorum. Shane Larkin sakat, Bryant Dunston’ın ise dün bebeği olduğu için Ankara’ya getirmedik. Diğer yabancılarımızda da her maç yaptığımız kadro rotasyonumuzu uyguladık. Tüm insanlığın en kısa sürede bu virüs mücadelesini kazanmasını diliyorum, özellikle İtalya’daki tüm dostlarımıza kalben güç ve sabır diliyorum.