Larkin’in gecesinde Efes Milano’yu devirdi! [VIDEO ÖZET]

THY Euroleague'in 10. haftasında temsilcimiz Anadolu Efes, Olimpia Milano'yu deplasmanda 76-81'lik skorla mağlup etmeyi başardı.

Anadolu Efes, zorlu Olimpia Milano deplasmanında kazanmayı başardı.

THY Euroleague’in 10. haftasında temsilcimiz Anadolu Efes, Olimpia Milano’yu deplasmanda 76-81’lik skorla mağlup etmeyi başardı.

Ettore Messina’nın Milano’su bu sezon hiç yenilmediği evindei Efes ile çekişmeli geçen mücadelenin son bölümünde Shane Larkin’in olağanüstü oyununa karşılık veremedi ve mücadeleden yenik ayrıldı.

Bu sonuçla Anadolu Efes ligdeki 8. galibiyetini elde ederek liderliğe ortak olmayı devam ettirdi. Milano ise bu sezon evinde ilk kez mağlup olurken, toplamda 3. yenilgisini aldı.

Mücadelenin galibi Anadolu Efes’te Shane Larkin 15 sayı, 5 asist, 4 ribaunt, 21 verimlilik puanıyla maçın oyuncusu seçilirken, Tibor Pleiss 14 sayı, 12 ribaunt ile double-double yaptı. Chris Singleton 11 sayı, 4 ribaunt, Rodrigue Beaubois 10 sayı ile çift hanelerde skora katkı verirken, Vasilije Micic ise 6 sayı, 6 asistlik katkı yaptı. Olimpia Milano cephesinde ise Sergio Rodriguez 11 sayı, 9 ribaunt öne çıkan isim olurken, Vladimir Micov 10 sayı, 3 ribaunt ile çift hanelerde