Ana sayfa Haberler Lasme, Tavares’i geçti EuroCup rekorunu kırdı!

Lasme, Tavares’i geçti EuroCup rekorunu kırdı!

İki sezon önce Galatasaray Odeabank formasıyla EuroCup şampiyonluğu yaşayan Stephane Lasme, Unics Kazan giydiği 2017-2018 sezonunda EuroCup’ta çıktığı 19 maçta tam 47 blok yaparak Walter Tavares’in 2014-2015 sezonundaki blok rekorunu kırarak EuroCup tarihine geçti.

 

7DAYS EuroCup‘ın sitesinde Stephane Lasme’nin rekoru hakkındaki ifadeler şu şekilde:

UNICS Kazan, 7DAYS EuroCup’a yarı finale ulaşamamış olsa da tecrübeli pivot Stephane Lasme, çeyrek final serisinin üçüncü maçında bir EuroCup sezonunda en fazla blok yapan oyuncu ünvanını eline geçirdi.

Stephane Lasme, Bayern Münihli Danilo Barthel’in orta mesafe şutunu bloklayarak bu sezonki 45. bloğunu gerçekleştirmiş oldu. Bu blok şu an Real Madrid forması giyen Walter Tavares’in Gran Canaria forması giydiği dönemdeki 44 blokluk rekorunu geçmesini sağladı. 35 yaşındaki Stephane Lasme, çarşamba günü de Bayern Münih oyuncularını bloklayarak 47 bloğa ulaşmayı başardı.

Lasme, bir kez Turkish Airlines EuroLeague’de yılın savunmacısı seçilirken Galatasaray Odeabank ile EuroCup’ı kazandığı sezonda 33 blok yapmıştı. Stephane Lasme, şu an kariyerindeki 42 EuroCup maçında 1.83 blok ortalaması yakalamış durumda.

His shot-blocking this season is all the more impressive because Lasme has broken the record in just 19 games for 2.47 rejections per game, the highest average ever in the EuroCup by a player appearing in 15 games or more.

Stephane Lasme’nin rekoru yalnızca 19 maçta kırmış olması bunu daha da etkileyici kılıyor. Maç başına 2.47 blok ortalaması tutturan Gabonlu pivot, 15 ve üstü maça çıkan oyuncular arasında en yüksek ortalamaya sahip isim. (Eurohoops)