Ana sayfa Ekstra LeBron Tarihin En Skoreri Oldu

LeBron Tarihin En Skoreri Oldu

Doğu Konferansı final serisi beşinci maçında Cleveland Cavaliers deplasmanda konuk olduğu Boston Celtics’i 135-102’lik skorla geçti ve seride durumu 4-1’e getirdi. Böylece Batı Konferansı şampiyonu olarak NBA Finali’ne çıkan Warriros’ın rakibi olan Cavs üst üste üçüncü defa Doğu Konferansı şampiyonu olmuş oldu.

Bu maç sadece Cavs’in finale yükseldiği maç olarak tarihe geçmedi, aynı zamanda LeBron James’in NBA Play-Off tarihinin en skorer oyuncusu olduğu maç olarak da tarihe geçti. LeBron Majesteleri Michael Jordan’ı geçerek zirveye yükseldi. Yani tüm zamanların en iyi oyuncusu Jordan’ı geride bıraktı James ve bu gerçekten çok büyük bir başarı. Toplamda 5 bin 995 sayıya ulaştı LeBron James ve bu sadece Play-Off rakamı. Artık çok net görünen bir şey var sanıyoruz. LeBron, Jordan’dan sonra istatistik anlamında gerçekten NBA’in gördüğü en dominant oyuncu, bunu yüzük sayısına göre söylemiyoruz tabii. Orada başka bir fark var!

[nousvideo id=”1″ autostart=”false”]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=7wCcNTSi4EA&format=ipad[/nousvideo]