Ana sayfa THY Euroleague Maccabi başkanı: “Takımın kasası tamamen boşaldı”

Maccabi başkanı: “Takımın kasası tamamen boşaldı”

Maccabi Tel Aviv’in başına 1969’da gelen ve halen görevine devam eden Shimon Mizrahi, bugüne dek gördükleri hiçbir krizin koronavirüs gibi bir etkisinin olmadığını söyledi.

Krizin şimdiden kendilerine çok büyük zarar verdiğini söyleyen Mizrahi, 12 sponsorun 7’sinin çekildiğini ifade etti:

Yom Kippur Savaşından beri Maccabi‘nin başındayız. Görevde olduğum dönemde birçok savaş, kriz gördük ama hepsinde maçlara devam ettik. Hem İsrail Ligi hem de EuroLeague maçlarını hiç durdurmamıştı. Şu anda yaşadığımız sağlık krizi telafisi olmayan krizlere yol açtı ve ne zaman biteceğini de bilmiyoruz. Bize destek veren 12 firmadan 7’si bundan sonra bütçeye yardımcı olamayacağını söyledi. Bu salgın herkesi ekonomik anlamda etkiledi. Oyuncuların tekrar geriye dönmesinin masraflarını kim karşılayacak? Daireler, arabalar, maaşlar, uçak biletleri… Bu masrafları nasıl karşılayacağız? Kasa tamamen boşaldı. Takımların maddi anlamda bunları karşılayabilmesi için bir yöntem bulunması gerekiyor. Bu sorunlar önümüzdeki sezonda da devam edecek gibi gözüküyor. Maccabi’nin başkanı Mizrahi, “Eğer maçlar seyircisiz oynanırsa önümüzdeki sezon ligin oynanma ihtimali yok

Euroleague’de sezonun yeniden başlama ihtimali için ise “Oyuncuların tekrar maçlara başlayabilmesi için en az üç haftalık bir antrenman sürecinden geçmesi gerekiyor. Yoksa birçok sakatlık ile karşı karşıya kalabiliriz” diyerek önümüzdeki süreçte planlamanın da önemli rol oynadığının altını çizdi.