Ana sayfa Ekstra Maçın Önüne Geçtiler

Maçın Önüne Geçtiler

Spor ülkemizde son yıllarda, hatta çok uzun zamandır büyük problemlerle uğraşıyor. Aşağıda okuyacağınız bu haber de bunun kanıtlarından biri olarak tarihe not olarak düşüldü. Futboldaki şiddet ortamı en azından basketbol, voleybol gibi alanlarda çok fazla gördüğümüz bir şey değildi ancak orada da son yıllarda böyle olaylarla karşılaşır olduk. Basketbola.com olarak umuyoruz bir an evvel tüm spor alanları en ufak bu gibi olaylarla karşılaşmaz. Spor çok özel ve başka bir tutkudur!

Bilyoner.com Kadınlar Süper Ligi Play-Off final serisi ilk maçında Yakın Doğu Üniversitesi ile Fenerbahçe karşılaştı. Ancak basketboldan çok saha dışında yaşananlar maçın önüne geçti. Caferağa Spor Salonu’nda oynanan müsabakada final seri ilk karşılaşması öncesi bilet krizi yaşayan iki kulübün yöneticileri protokol tribününde birbirlerine girdi.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, YDÜ Spor Kulübü Başkanı eski Fenerbahçe Spor Kulübü yöneticilerinden Işık Eyigüngör‘e tokat attı. Araya girenler tarafından daha da büyümesi engellenmeye çalışılan olaylar sırasında sarı- acivertlilerin Kadın Basketbolundan Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Ali Cenk Başak YDÜ yöneticilerinin üzerine yürüdü. Başak güvenlik görevlileri tarafından çok zor sakinleştirildi.

Güvenlik kuvvetlerinin önlem almasının ardından olaylar sona erdi.