Ana sayfa THY Euroleague Madrid, Euroleague Sekizli Final organizasyonunu düzenlemek istiyor

Madrid, Euroleague Sekizli Final organizasyonunu düzenlemek istiyor

THY Euroleague'de sezonun koronavirüs sebebiyle askıya alınmasının ardından liglerin yeniden başlaması için farklı yöntemler sunulmaya devam ediyor.

sloukas-fenerbahce-real-madrid

THY Euroleague’de sezonun koronavirüs sebebiyle askıya alınmasının ardından liglerin yeniden başlaması için farklı yöntemler sunulmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde FIBA, koronavirüs salgınından sonra liglerin bu sezon tamamen ertelendiğini, Eylül ayı sonunda Sekizli Final düzenleyeceklerini açıklamıştı.

THY Euroleague yönetiminin de aynı kararı alması beklenirken, şimdilerde koronavirüsten en çok etkilenen ülkeler arasında yer alan İspanya’nın başkenti Madrid’den Final 8 organizasyonu düzenlenirse yapmak istediklerine dair açıklama geldi.

Real Madrid takımının ev sahibi olarak oynadığı WiZink Center’ı yöneten Impulsa’nın CEO’su Manuel Saucedo, İspanyol basınına açıklamalarda bulundu.

Impulsa’nın CEO’su Manuel Saucedo yaptığı açıklamada İspanya ACB ve Euroleague’de düzenlenmesi muhtemel Sekizli Finallere ev sahipliği yapmayı teklif etti.

CEO’su Manuel Saucedo’nun yaptığı açıklama şu şekilde:

“Ne olacağını bilmiyoruz ancak ACB ve EuroLeague ile iki organizasyonun da maçlarına en kısa zamanda ev sahipliği yapabileceğimizi aktardığımız planı sunmak üzere temasa geçtik. Ayrıca Sekizli Final gibi formatlara karar verilirse onlar için de ev sahibi olabilme imkanımızı tartıştık.”

THY Euroleague’de sezonun Mart ayı ortalarında askıya alınmasının ardından nasıl tamamlanacağı ile ilgili tartışmalar sürüyor. Bilindiği üzere bazı yerel ligler sezonu tamamen iptal etmişti. THY Euroleague yönetimi ise sezonu bir şekilde tamamlamak istiyor. Ancak salgının hızla yayılmaya devam etmesi, sezona yeniden başlanma ihtimalini de düşürüyor. Impulsa şirketi de Euroleague’in FIBA gibi Sekizli Final organizasyonu yapacağı ihtimalini düşünerek İspanya’ya bu organizasyonu getirmek istiyor.