Ana sayfa THY Euroleague Madrid koçu Pablo Laso Fenerbahçe’ye övgüler yağdırdı

Madrid koçu Pablo Laso Fenerbahçe’ye övgüler yağdırdı

Fenerbahçe Beko'nun THY Euroleague'in 25. haftasında Real Madrid'i evinde ağırlayacağı maç öncesinde koç Pablo Laso açıklamalarda bulundu.

Madrid koçu Pablo Laso Fenerbahçe'ye övgüler yağdırdı

Fenerbahçe Beko’nun THY Euroleague’in 25. haftasında Real Madrid’i evinde ağırlayacağı maç öncesinde koç Pablo Laso açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Beko’nun bu akşam Ülker Arena’da Real Madrid’i konuk edeceği mücadele öncesinde Euroleague.net’e Pablo Laso ile Trey Thompkins değerlendirmelerde bulundu.

[ilgili_yazi id=20250]

Pablo Laso yaptığı açıklamada Fenerbahçe’nin Avrupa’nın en takımlarından biri olduğuna vurgu yaparken şöyle konuştu:

Önemli eksiklerimiz var. Randolph, parmağındaki kırıktan dolayı bir süre bizimle beraber olamayacak. Dizinde problem olan Taylor ve calf sakatlığı yaşayan Llull de Madrid’de kaldı. Reyes de sakatlığı sebebiyle bizimle beraber olamayacak. EuroLeague’de oynanan bütün maçlar zorlu. Fenerbahçe geçtiğimiz günlerde Türkiye Kupası’nı kazandı. EuroLeague’de de daha çok maç kazanarak puan sıralamasında yükselmeye ihtiyaçları var, Avrupa’nın en büyük takımlarından birisi Fenerbahçe. De Colo, Sloukas, Kalinic, Williams gibi çok kaliteli oyunculara sahipler. Ligin bitmesine 10 maç kaldı ve onlar da şampiyonluk için ciddi bir aday.

[ilgili_yazi id=20230]

Madrid ekibinin yıldız oyuncusu Trey Thompkins de koçu Laso gibi Fenerbahçe’nin büyüklüğüne vurgu yaparken şu ifadeleri kullandı:

Geçtiğimiz hafta İspanya Kupası’nı kazandık, moralliyiz. Tekrar işe koyulmaya hazırız. Bu işi profesyonel olarak yapıyoruz ve yorgunluk bizim bahanemiz olamaz. Fenerbahçe’yi yenmek istiyorsak karşılaşma boyunca takım olarak oynayıp iyi savunma yapmamız gerekiyor. Zorlu bir atmosferde oynayacağız. Fenerbahçe taraftarları takımına çok önemli bir destek veriyoruz ve son yıllarda defalarca gördüğümüz gibi Avrupa’nın en iyi takımlarından biriyle oynayacağız.