Ana sayfa Ekstra Majesteleri’nden Rekor Göndermesi

Majesteleri’nden Rekor Göndermesi

Golden State Warriors geçen yıl 73 maçtan zaferle ayrılarak NBA tarihinin en iyi galibiyet ve mağlubiyet oranını yakalamıştı. Batı Konferansı Finalleri’nde Oklahoma City Thunder’ı  4-3’le geçen Warriors NBA Final’ini Cleveland Cavaliers’a 4-3 kaybederek şampiyonluğu kazanamamıştı.

Rekorun 72-10’luk oranla bir önceki sahibi Chicago Bulls ise, aynı sezon Michael Jordan önderliğinde NBA şampiyonu olmuştu. Bu şampiyonluk Majesteleri’nin Bulls ile 4. şampiyonluğu olmuştu.

Joe Lacob

Bir Radyo programına konuk olarak katılan Golde State sahibi Joe Lacob, Michael Jordan’ın rekor hakkındaki fikrini kendisine nasıl aktardığını şöyle belirtti:

“New York’ta diğer takım sahipleriyle beraber akşam yemeğindeydik. Altı takımın sahibi bir aradaydık, Cavs’in sahibi Dan Gilbert ve Charlotte Hornets’in sahibi Michael Jordan da vardı. Michael yemek sırasında ’73 galibiyetin bir anlamı yok’ dedi. Bunun üzerine ona karşı agresif bir tutum sergilemedim. ‘Haklısın, şampiyon da olmalıydık’ dedim.”

Golden State Warriors’un sahibinin iddiası bu yönde, Jordan bu konuyla ilgili bir açıklama yapar mı bilmiyoruz ama Majesteleri asıl meselenin şampiyonluk olduğunu belirtmiş gibi görünüyor!