Ana sayfa THY Euroleague Malcolm’den Fenerbahçe basketbol açıklaması!

Malcolm’den Fenerbahçe basketbol açıklaması!

ABD’li oyun kurucu Malcolm Delaney, Çin takımlarından Guangdong Southeastern Tigers ile anlaşmaya vardı ve yaz transfer döneminde Avrupa’dan Fenerbahçe ve Anadolu Efes’in kendisine teklif getirdiğini söyledi.

Eurohoops muhabiri Nikos Varlas,  geçtiğimiz günlerde Çin takımlarından Guangdong Southeastern Tigers ile anlaşan Birleşik Amerikalı oyuncu Delaney ile yaptığı röportajda transfer sürecini, Fenerbahçe ve Anadolu Efes’in tekliflerini sordu.

Atlanta ile sezon sonu sözleşmesinin bitmesinin ardından Fenerbahçe Basketbol’un ve Anadolu Efes’in kendisine teklif yaptığını ancak sarı-lacivertlilerin hemen karar vermesini istediği için kabul etmediğini ifade eden Delaney , Efes’in ise teklifinin masada kaldığını sözledi.

Delaney’e muhabirin  “Avrupa’dan hangi takımlardan teklif aldın?” sorusuna yalnızca iki takımdan teklif aldığını ifade ederek başlayan tecrübeli oyun kurucu şu ifadeleri kullandı;

NBA’den beklediğim teklifleri bulamayacağımı anladığım zaman EuroLegue’den gelen tekliflere baktım. Anadolu Efes ve Fenerbahçe’nin teklifleri vardı. Sarı-lacivertlilerin teklifi yazın başında gelmişti ve benden hemen karar vermemi istiyorlardı. Bunu yapamazdım çünkü, NBA’de benim için iyi bir teklif gelecek mi diye bakmam gerekiyordu. Avrupa’da maalesef, genelde teklif yapıyorlar ve hemen karar vermeni istiyorlar.  Fenerbahçe ben yanıt vermediğim için başka hedeflerine yöneldi.

Benim için yalnızca Anadolu Efes’in teklifi kaldı masada. Avrupa’dan aldığım en iyi ve en ilgi çekici teklifte onlarınkiydi. Efes’te oynayan bazı oyuncularla görüştüm, herkes olumlu geri dönüşler yaptı. Zaman istedim ancak teklif masada kaldı. Ben de Çin takımı Guangdong Southeastern Tigers’ın teklifini kabul ettim. “