Ana sayfa THY Euroleague Maurizio Gherardini’den Ali Koç yönetimine teşekkür

Maurizio Gherardini’den Ali Koç yönetimine teşekkür

Fenerbahçe Beko Genel Menajeri Maurizio Gherardini Fenerbahçe'den giden ve gelen oyuncuları değerlendirirken yönetime de teşekkür etti.

Maurizio Gherardini'den Ali Koç yönetimine teşekkür

google-news-abone-olpng

Fenerbahçe Beko Genel Menajeri Maurizio Gherardini Fenerbahçe’den giden ve gelen oyuncuları değerlendirirken yönetime de teşekkür etti.

“KARMAŞIK DUYGULAR İÇERİSİNDEYİZ”

Fenerbahçe’nin yıllardır NBA’e oyuncu gönderen bir kulüp olduğuna değinen Gherardini, karmaşık duygular içerisinde olduklarını söyledi:

NBA’e oyuncu gönderdiğinizde her zaman karmaşık duygular içerisinde oluyorsunuz. Bir taraftan, oyuncularınızı mümkün olan en üst seviyeye ulaştırdığınız için mutluluk duyuyorsunuz. Öte yandan ise iyi oyuncuları kaybettiğinizi biliyorsunuz. Biz bu yaz da benzerlerini yaşadık. Melli ve Guduric’i NBA’e gönderdik.

TRANSFERLER İÇİN KULÜBE TEŞEKKÜR

Fenerbahçe Beko’nun bu yaz transfer ettiği Nando De Colo, Leo Westermann ve Derrick Williams transferlerini değerlendiren Gherardini, kulübe destekleri için teşekkür etti:

Bu noktada Kulübümüzün desteğine teşekkür etmemiz gerekiyor. Onlar tarafından yaratılan imkanlar sayesinde, Avrupa piyasasındaki en değerli birkaç ismi kadromuza katabildik. Avrupa’da kalitesini uzun süre önce kanıtlamış Nando De Colo gibi bir yıldızı kadromuza katabilmekten dolayı çok mutluyuz. Leo Westermann’ın da oyunundaki tutarlılık ve güvenilirlik bizi kendisine yöneltti. Ve elbette Derrick Williams’ı alabilmek için çok mücadele ettik. Yetenekleri ve Avrupa basketbolu için çok sıra dışı olan atletizmi bizim için çok özeldi. Onun gibi kıta dışından gelen yetenekler, genelde Avrupa’da bir sezon geçirdikten sonra oyunu daha iyi anlıyor ve adapte oluyorlar.

“AVRUPA’DA PİYASASINDA EN İYİ SENARYOYDU”

Sarı-lacivertlilerin bu 3 yıldızı transfer etmesinin, Avrupa transfer piyasasında olabilecek en iyi senaryo olduğunu ifade eden Gherardini, Berkay Candan’ın da yeniden kulübe döndüğü için mutlu olduğunu söyledi:

Bu üçlünün takımımıza katılması, bizim için Avrupa transfer piyasasında olabilecek en iyi senaryoydu. Türk oyuncu rotasyonumuzda da genç oyuncularımızın gelişimini önemsedik. Diğer taraftan da Berkay Candan gibi bir ismi evine döndürebilmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Burada büyüdü, sistemimizi biliyor. Koçumuzu ve bizim ondan ne beklediğimizi biliyor. Son birkaç sezonda da Türkiye Ligi’nde ortaya koyduğu performansla değerli bir parça olduğunu kanıtladı. Dediğim gibi; bu özel kadronun kurulmasında katkıları olan Yönetimimize bir kez daha teşekkür etmemiz gerekiyor