Ana sayfa THY Euroleague Melih: “Euroleague sıralaması önemli değil, biz oraları oynamayı biliyoruz”

Melih: “Euroleague sıralaması önemli değil, biz oraları oynamayı biliyoruz”

Fenerbahçe Beko'nun kaptanı Melih Mahmutoğlu, hem A Milli takımın Hollanda ile oynayacağı maçı hem de Fenerbahçe'nin Real Madrid ile oynayacağı maçı değerlendirdi.

melih-mahmutoglu

Fenerbahçe Beko’nun kaptanı Melih Mahmutoğlu, hem A Milli takımın Hollanda ile oynayacağı maçı hem de Fenerbahçe’nin Real Madrid ile oynayacağı maçı değerlendirdi.

Bu hafta Türkiye’nin Hollanda ile oynayacağı karşılaşma için milli takım kampında bulunan ve bu sebeple Real Madrid maçının kadrosunda yer almayan Melih, değerlendirmelerde bulundu.

Sözlerine milli takım ile oynayacakları Hollanda maçı ile başlayan yıldız basketbolcu, NBA oyuncularından yoksun olmanın eksikliğini hissettiklerini ancak kadrodaki isimler ile birlikte oynamaya alışkın olduklarını vurguladı.

Hollanda milli takımının büyük bir sürpriz olduğunu söyleyen Melih, daha öncesinde tanımadıkları bir takım olduğunu ifade etti.

Milli basketbol Melih Mahmutoğlu’nun değerlendirmeleri şu şekilde:

“HOLLANDA MAÇINI KAZANMAK İSTİYORUZ”

Ankara seyircisi bütün salonu dolduruyor ve coşkulu bir taraftar oluyor. Yine aynı şekilde Cuma günü tüm taraftarımızı salona bekliyoruz. Yoğun sezonun ardından milli takım toplandık. Heyecanlıyız Hollanda maçı için. Sürpriz bir ekip, tanıdığımız bir takım değil. Ama biz alışkın olduğumuz bir kadroyla geçen sezon da oynadık. Tabii ki eksiklerimiz var; NBA oyuncuları yok. Ama birbirine alışkın bir kadro. Hollanda maçını da kendi evimizde oynayacağız. Ankara seyircisi önünde oynayacağız. Her zaman güzel bir ortam oluyor. Basketbolseverler bizi burada çok iyi destekliyorlar. Yine o maçlardan biri olacaktır. Biz en iyi şekilde savaşıp ilk maçı, Hollanda maçını kazanmak istiyoruz. Ondan sonra da İsveç deplasmanı var, o da zorlu geçecektir ama öncelikli hedefimiz Hollanda maçını iyi bir basketbolla kazanmak.

“TÜRKİYE KUPASI MORAL OLDU”

Fenerbahçe Beko’nun geçtiğimiz hafta sonu Darüşşafaka Tekfen’i mağlup ederek kupanın sahibi olmanın hem lig için hem de Euroleague için moral olduğunu söyledi:

Bizim açımızdan kesinlikle moral oldu. Belki de kendi basketbolumuzu oynayamadık. İki maçta da çıkışlarımız inişlerimiz oldu. Ama önemli olan birlik olup kupaya ulaşmaktı. Hem EuroLeague için hem lig için bize büyük moral oldu.

“KAÇINCI SIRADAN KALDIĞIMIZ ÖNEMLİ DEĞİL”

Fenerbahçe Beko’nun play-off tecrübesine değinen Melih Mahmutoğlu, önemli olanın play-off’a kalabilmek olduğunu, kaçıncı sıradan katılırsa katılsınlar, oralada oynamayı bildiklerine dikkat çekti:

Önümüzde bir Real Madrid maçı var, çok önemli. Ondan sonra Valencia deplasmanı ve bunların hepsi playoff’u etkileyecek maçlar. Tabii ki şansımız var, kazanacağımız çok maç var önümüzde. Önemli olan sakatlarımız da iyileşti, tam takım olarak daha da iyi çalışıp sonuç olarak playofflara kalmak. Kaçıncı kalırsak kalalım önemli değil, biz oraları oynamayı bilen bir takımız