Ana sayfa Haberler Melih Mahmutoğlu: “Geçen sezona göre daha iyiyiz”

Melih Mahmutoğlu: “Geçen sezona göre daha iyiyiz”

Fenerbahçe Doğuş kaptanı Melih Mahmutoğlu, Belgrad’da oynanacak THY Eurolegue Final Four maçları öncesi yayıncı kuruluş beIN Sports’a konuk olarak Eurolegue normal sezonunu değerlendirdi.
İşte Fenerbahçe Doğuş kaptanı Melih Mahmutoğlu’nun o ropörtajı;

Sezonu nasıl değerlendiriyorsun?

”En önemli oyuncular gitti fakat biz geçen seneye göre çok daha iyi bir yerde bitirdik sezonu. Oyuncular gidiyor geliyor, birlik beraberlik zaman istiyor. Bu sene 5. senem burada. Her sene bu tarz şeyler oluyor. Çok karakterli ve yetenekli oyuncular var ve biz adapte olmayı başarıyoruz, zorlanmıyoruz. Sezona EuroLeague şampiyonluğu hedefi ile başladık. Son şampiyon olarak sezona öyle başlamak kolay değil. Üstümüzde daha farklı bir baskı vardı tabii. Dediğim gibi karakterli oyunculara sahibiz. Büyük bir camia ve kulübüz. Bundan sonra her şey Euroleague şampiyonluğu için. Her zaman Euroleague şampiyonuna karşı başka oynar takımlar. Biz de CSKA’ya karşı oynarken öyle konuşuyor ve düşünüyorduk. Sezon boyunca sakatlıklar inişler çıkışlar oluyor. En sağlıklı şekilde umarım kupayı alarak ülkemize döneriz.”

Fenerbahçe bir çok rakibini 70 sayının altında tuttu. Fenerbahçe bir savunma takmı mı? Maç kazanmanın kilidi savunma yapmakta mı?

”Takım savunmayı benimsedi ve tüm takım olarak iyi savunma yapıyoruz. Takım buna inandı ve savunma ile çoğu maçları kazandık. Önemli tabii ki savunmadan sonra hücuma daha özgüvenli gidiyoruz.”

Baskonia serisini nasıl değerlendiriyorsun?

”Baskonia sezona kötü başladı ama koç değişikliği ile düzeldiler. Sezonu daha iyi bitirebilirlerdi. Baskonia, 7.liği haketmiyor bence, 4-5’te bitirebilirdi. Her zaman konuşuyorduk, Baskonia bize hep ters geliyor. Özellikle oradaki maçlarda. Normal sezonda iki kez yenmeyi başardık. Önemli bir takım ve buradaki maçlar rahat geçti. Oradaki ilk maçı kaybettik. Seyircisi ile ve kendi sahasında daha iyi oynayan bir takım.”

Zalgiris Kaunas eşleşmesini nasıl değerlendiriyorsun?

”Ben Zalgiris’in bu durumda olmasını bekliyordum . Maçı sonuna kadar oynayan bir takım. Geride olsalar da farketmiyor. Biz de bunları düşünerek final-four’a hazırlanıyoruz. Zalgiris, çok saygı duyduğumuz ve basketbolunu çok beğendiğimiz bir takım. Belli bir sistem ile topu çok iyi paylaşarak oynuyorlar. Fakat biz de takım olarak iyi durumdayız. En verimli şekilde hazırlanırız umarım.”

Kaptanların taraftara mesajı olur her zaman. Melih Mahmutoğlu’nun Fenerbahçe taraftarına mesajı var mı?

”Heyecanlıyız. Özellikle geçen sene İstanbul’daki ortamdan sonra. Orada unutamadığımız anlar yaşadık. Taraftara şunu söyleyebilirim; Belgrad artık sezonun ekmeğini yiyeceğimiz yer. Taraftarla birlikte coşkulu bir şekilde şampiyonluğa ulaşmak için elimizden geleni yapacağız.”

Kaynak: BeinSports