Ana sayfa THY Euroleague Melih Mahmutoğlu: “Hedefimiz her zamanki gibi şampiyonluk”

Melih Mahmutoğlu: “Hedefimiz her zamanki gibi şampiyonluk”

THY EuroLeague ekiplerinden Fenerbahçe Beko'nun takım kaptanı Melih Mahmutoğlu, Fenerbahçe Tv'de yayınlanan bir programa konuk oldu.

melihmahmutoglu-1

THY EuroLeague’deki temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko, yeni sezon hazırlıkları Topuk Yaylası Tesisleri’nde sürdüyor. Erkek basketbol takımı kaptanı Melih Mahmutoğlu, Fenerbahçe Tv’de yayınlanan bir programa konuk oldu.

Mahmutoğlu’nun verdiği röportaj şu şekilde:

“BÖYLE BİR İMKANIMIZIN OLMASI BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

“Topuk Yaylası’na iki sene önce gelmiştik. Burası sporcu için kamp yapılacak muhteşem bir tesis. İstanbul’a yakın olması da önemli. Senelerdir bu kamplar için yurt dışına gidildi. Kendimizin böyle bir imkanının olması bizim için çok önemli. Bizler sporcular olarak çok şanslıyız. Çünkü her şey elimizin altında. Ortam çok güzel, hava çok güzel. Her şey muazzam. Yeni sezon hazırlıklarını da böyle yüksekliklerde yapmak herkes için önemlidir. Biz de buraya geldik. En son maçımızı 15 Mart’ta yapmıştık. Daha sonrasında hiç yaşamadığımız bir nedenden dolayı bir araya girdik. Şu an önümüzde sezona hazırlanacak vaktimiz de var. Yeni hocamız ve yeni oyuncularımız var. Heyecanlıyız. Şu an gayet güzel. Çok keyifli bir ortamımız var”

“KOKOSKOV İLE ÇALIŞTIĞIMIZ İÇİN ŞANSLIYIZ”

“Obradovic ile arasında tabii ki farklılıklar var. Bu da gayet doğal. Hocamız da bunun bilincinde. Hocamız, Zeljko ile de bundan önce görüştü. Bizim neler oynadığımızı, hangi taktiklerle oynadığımızı zaten biliyor ama onun basketbol görüşü, oynatışı daha farklı olabilir. Bu da doğaldır. Biz de onunla beraber güzel bir hava yakaladık. Gerçekten çok sıcakkanlı. Basketbolu ve çalışmayı çok seven bir hoca. Kendisini de kanıtlamış. NBA’de çalışmış, Slovenya milli takımıyla da şampiyonluk yaşamış kariyerli bir hoca. Biz de onunla çalıştığımız için şanslıyız. Ben buraya 7 sene önce Obradovic ile beraber geldim. Onunla çalıştım. Çok büyük şampiyonluklar yaşadık. Onun bendeki yeri her zaman başkaydı. Hep de öyle olacak. Fenerbahçe’de çok büyük emekleri oldu. Ben ona bir kez daha buradan teşekkür etmek istiyorum. Şu an Fenerbahçe sayesinde herkes zirveye ulaşabileceğini düşünüyor. Anadolu Efes de öyle bir takım kuruyor. Onlar da oraya oynuyor. Türk basketbolu için çok önemli. Bu sene de yeni bir oluşumla hedeflerimiz her zamanki gibi yine şampiyonluklar kazanmak. O yönde de çalışmaya başladık. Hocamızın mantalitesini biz de anlamaya çalışıyoruz. Herkes tam konsantre bir şekilde burada idmanlarını yapıyor. Yavaş yavaş güzel bir tempoda ilerliyoruz. Gördüğüm kadarıyla herkes de hazır gelmiş. Vücut olarak herkes hazır. Şu an sadece herkes beyin olarak hocanın ne istediğini öğrenmeye çabalıyor. Güzel ve keyifli bir ortam var. Yeni arkadaşlarımızla burada daha sıcak bir ortam var. Daha yakınız. Pazar gününe kadar buradayız. O güne kadar da en iyi şekilde çalışacağız. Sonrasında da İstanbul’da hazırlık maçlarına kadar güzel bir dönem bizi bekliyor.”

“HANGİ KUPALAR VARSA HEPSİNE ADAYIZ”

“Fikstüre İstanbul’da başlamak her zaman avantajlıdır. Tabii ki nasıl bir sene olacağı da soru işareti. Seyircisiz olacağı için her takım dezavantajlı olacak. Bir takım ne kadar iyi hazırlanırsa en iyi şekilde sezona başlar ama şu anda pek de bir şey söyleyemiyorum. Bir hafta önce de Türkiye ligi başlayacak. O zamana kadar olan hazırlık maçları bizim için belirleyici olacak. Hedefler her zamanki gibi şampiyonluk. Türkiye Ligi şampiyonluğu, EuroLeague şampiyonluğu… Hangi kupalar varsa hepsine adayız. Onun için de önümüzdeki bir aynı çok iyi geçirmemiz gerekiyor.”