Ana sayfa THY Euroleague Melih Mahmutoğlu ve Cenk Renda’dan yeni sezon mesajı

Melih Mahmutoğlu ve Cenk Renda’dan yeni sezon mesajı

Fenerbahçe Beko takım menajeri Cenk Renda ile takım kaptanı Melih Mahmutoğlu basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Euroleague ve BSL’de yeni sezon öncesi hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe Beko’da dün Medya Günü vardı.

Medya Günü’nde Fenerbahçe Beko takım menajeri Cenk Renda ile sarı-lacivertlilerin takım kaptanı Melih Mamutoğlu, yeni sezona dair açıklamalarda bulundu.

Cenk Renda, gelecek sezonda 4 kupa hedeflerinin olduğunu belirtirken, hem Euroleague’de hem de Türkiye Ligi’nde sarı-lacivertli ekibin kalitesini göstereceklerini söyledi.

“HEDEFİMİZ 4 KUPA”

Kazasız, sakatlıksız, kazasız, belasız bir sezon diliyorum. Anadolu Efes mücadelesi zor olacak. Türkiye’nin iki kaliteli takımı karşı karşıya gelecek. 4 kupa hedefimiz var. Bunlardan biri de Cumhurbaşkanlığı Kupası. Bu takıma çok güveniyorum. Hazırlık maçlarında tam kadro olamadık ve kaybettiğimiz maçlar da oldu. Bu maçlarda hocamızın istediği basketbola yakın bir basketbol oynandı. Mücadele önemliydi. O yüzden sevindirici. Fenerbahçe Beko kalitesini hem bu sezon EuroLeague’de hem de Türkiye Ligi’nde gösterecektir.

Fenerbahçe Beko’nun kaptanı, milli basketbolcu Melih Mahmutoğlu ise hazırlık döneminde takım olarak birlikte çok fazla vakit geçiremediklerine değinirken, Dünya Kupası’nda Amerika’yı yenerek tarihe geçebilecek şansları olduğundan ama başaramadıklarını söyledi.

“TAKIM OLARAK İDMAN YAPAMADIK”

Yeni sezon hayırlı olsun. Zorlu, uzun bir sezon bizi bekliyor. Dünya Kupası’ndan döndük. Takım olarak çok fazla idman yapamadık. Arka arkaya zorlu hazırlık maçları oynadık. Sakat oyuncularımız var ama onlar da en iyi şekilde devam ediyor. Sezona iyi başlamak önemli. İlk maç Anadolu Efes ile oynayacağımız Cumhurbaşkanlığı Kupası maçı. Bu maça en iyi şekilde hazırlanmaya çalışacağız.

“AMERİKA MAÇI İLE TARİHE GEÇEBİLİRDİK”

Dünya Kupası’nı daha iyi bir yerde bitirebilirdik. Bu şans elimizdeydi. Amerika maçında topları istediğimiz gibi kullanabilseydik, şans da yanımızda olsaydı bu turnuvayı ilk 8’de bitirebilirdik. Bunlar basketbolun içinde var. Daha da iyi başarılar kazanacağımıza inanıyorum. Ama içimizde bir burukluk var; hem Amerika’yı yenip tarihe geçmek hem de daha ileride bitirmek için bir şansımız vardı. Bunlar birer tecrübe. Bu takımın daha iyi şeyler yapacağına eminim.

“HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK”

Fenerbahçe kaptanı Mahmutoğlu, Euroleague’de takım sayısının artmasıyla daha zorlu bir sezon olacağına dikkat çekerken hedeflerinin her zaman şampiyonluk olduğunu belirtti.

Hedefimiz her zaman şampiyonluk. Zorlu bir sezon olacak. Hem EuroLeague’deki takım sayısının artması hem Türkiye Ligi’ndeki kalite hem de yeni gelen oyuncularımız… Yarından itibaren çalışmalara takım olarak başlayacağız. Zorlu maçlar olacak. İnşallah sağlıklı, verimli, güzel bir sezon olur.